A lápkirály lánya

The Marsh King's Daughter

2024.03.19 Ultron

Különleges, érdekes, a végére izgalmas

Nehezen barátkoztam meg ezzel a filmmel, eleinte furának találtam, de második megnézésre megtetszett. Vannak filmek, melyeknél a második (vagy akár harmadik) megtekintés után változik meg a véleményem. Itt is éppen ez történt. Később fedeztem fel Daisy Ridley játékának árnyalatait és a sztori különlegességét, illetve a Ben Mendelsohn alakításában rejlő színeket. A legelején kapunk egy idillinek tűnő, világtól elvonultan élő családot, majd jönnek a meglepetések, fordulatok, végül az izgalmak. Értékelésem: 4 csillag.

2023.11.05 Morpheus

Közepes lett A lápkirály

Neil Burger három kitűnő filmet is rendezett eddig: Csúcshatás, A beavatott és az Életrevalók. Ám ezúttal minden igyekezete dacára közepes lett A lápkirály, egy nem túl eredeti sztorival. Gyenge a script és a rendezés is, nem beszélve a színészi teljesítményekről sajnos. Az alaptörténet középpontjában egy amerikai család áll (apa-anya-kislány), akik egy elhagyatott erdő kellős közepén élnek, egy lápvidék közelében, teljesen önellátó módon. Ez azt jelenti, hogy vadásznak, azt eszik, amit elejtenek, és nem használnak áramot. Egy nap kiderül ,hogy az apa valójában fogva tartja a feleséget, amiről a 12 éves kislány nem is tud. Ám egyszer elszöknek a férfitól, és új életet kezdenek, az apát pedig börtönbe zárják (emberrablásért). A film itt ugrik az időben, eltelik ugyanis 20 év, az anyuka addigra meghal, a kislány felcseperedik (nevelőszülőknél), lesz saját kislánya is. Ekkor újra felbukkan az apa, mert sikeresen megszökik a börtönből egy átszállítás alkalmával. A film átvált horrorba: a pasas ugyanis lánya és unokája elrablására készül. Itt izgalmas lesz az egész, de egészében véve inkább unalmas a sztori. Daisy Ridley teljesen átlagos teljesítményt nyújt, Ben Mendelsohn viszont az apa szerepében felmutat némi tehetséget. Nálam a film azonban így is közepes, azaz 3 csillagos.

2023.11.27 Artemisia

A láp szellemei

Karen Dionne 2017-es bestsellere mélyre hatol a toxikus szülő-gyermek kapcsolat és a gyerekkori traumák feltárásában. A különleges látásmódú és finom szenzibilitású regény (mely Andersen azonos című, gyönyörű meséjéből és részben az írónő saját élmén... Teljes kritika

2023.11.25 kabel

Lapos király

Sajnos minden csak közepes. Történet, színészi játék, történetmesélés és technika egyaránt. A Marsh King's Daughter egy elég sokszor látott családi drámát dolgoz fel, viszonylag unalmasan és nulla mondanivalóval. Egy visszaemlékezős családi traumát kapunk, melyben azonnal tudunk mindent a történetről, így a film később emlékezős jelenetei sajnos semmit sem adnak hozzá a történethez, és aktívan megakasztják az amúgy is nagyon komótos tempót. Magában a struktúrában van a hiba, ha a film sokkal ügyesebben kezelte volna központi konfliktusát, és valamennyi ambiguitás lett volna a címszereplő és apja kapcsolatában, talán lett volna értelme a flashbackben gazdag lezárásnak. Így csupán egy vontatott haláltusát látunk, melyben semmilyen fordulat vagy érdekesség sincs, hisz a film az első öt percében már elmesélt mindent, amit lehetett. Nincs új információ nagyon, amit felfedezhetünk, vagy bizonytalanság az antagonista szerepéről, ez egész egyszerűen csak nem érdekes filmkészítés. Daisy Ridley egy oké színésznő, de itt nagyon látszott, hogy komplexebb érzelmi jelenetekre képtelen, ami sajnos probléma, hisz nagyrészt az ő arcát látjuk érzelmes pillanatokban. Technikailag a film szintén érdektelen. A csúfos kék-narancs color gradinges éjszakai jelenetektől, az agyoneffektelt flashback szekvenciáig minden közepes. A lápi jelenetek sem hordoznak semmilyen veszélyt vagy érzelmet magukban, csupán csak odafordították a kamerát, és megnyomták a piros gombot. Ez kb. az egész filmre igaz.

2023.12.04 Jocpappa

10/6

Nincsen ezzel a filmmel nagy gond, csak cseppet sem tud feszültséget teremteni, és kiszámítható, ha az ember látott már kettő másik hasonlót. Lehet, egyszer elolvasom a könyvet is, mert a film több jeleneténél is eszembe jutott, hogy ez leírva biztos jobban mutatott. Vasárnap esti ereszkedős, elfelejtős filmnek rendben van. Valószínűleg jövőre senki sem fog emlékezni rá.

2023.11.05 Filmworlds blog

Néhol izgalmas, de a rendezés és forgatóköny nagyon gyengére sikeredett

Néhol izgalmas thriller A lápirály lánya, de akadnak benne hitelességi problémák, és bár Neil Burgertől szokatlan, de rendezési gyengeség is. A forgatókönyv sem túl eredeti az apáról, aki túszként tartja fogva saját családját egy elhagyott erdő kellős közepén (önellátásra és vadászatra berendezkedve), miközben az anya folyton a szökést tervezi a férfi elől. Egy nap persze össze is jön a menekülés, új életet kezdenek, miközben a férfi 20 évre börtönbe vonul. A történet thrillerjellege ezen a ponton mutatkozik meg: a 12 éves kamasz kislányból 30 éves felnőtt nő lesz (saját családdal), aki miután hírét veszi apja börtön-szökésének, állandó rettegésben él, folyton a találkozás rémképét vizionálva. Az FBI is figyelmezteti a családot a veszélyre: Jacob (akit a média lápkirályként emleget) könnyen lehet, hogy saját lányának és unokájának elrablására készülhet. A férj ekkor tudja meg felesége múltját. Ami az alakításokat illeti: Daisy Ridley a lány szerepében és Ben Mendelsohn a lápkirály-apa szerepében valóban emlékezeteset nyújtanak, ám nehezen mentik meg a filmet a közepestől, a gyenge rendezés és rossz forgatókönyv hibája miatt. A végső értékelésem három csillag.

2023.12.02 bkzsani

Számomra tipikusan olyan film, aminek az előzetese csak az izgalmas. Amúgy nem lett volna rossz, érdekes a történet. De nagyon sokszor vontatottnak éreztem a filmet. Egyszer megnézhető.

2023.11.04 Thor

A film színvonala enyhén szólva is hullámzó. Vannak jó karakterek a történetben, de máskülönben sok ponton meg teljesen leül. Minden összevetve ez egy erős közepes nálam még így is.

2023.11.05 BullDogh

Szerintem is elsősorban Daisy Ridley-nek járt ez az alakítás, nálam nagyon bebizonyította, hogy képes jó színészi teljesítményt hozni, és ehhez járt is egy jó sztori. Érdemes beülni rá!

2024.01.22 RigbyTheMad

A láp királylánya :D

Többet is ki tudtak volna hozni belőle. Sajnos elég gyengécskére sikerült. Valahogy előre tudni lehetett már az elején, hogy mik lesznek a történések. Tekerni azért néha kellett benne. Nem volt benne semmi alja dolog.

2023.11.30 Diabolus

Nem nyűgözött le...

Nagyon vártam ezt a filmet, az előzetese felkeltette az érdeklődésemet. Annyira lapos és kiszámítható volt az egész, sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a történetből, kár érte. Egynek elmegy kategória lett belőle, sajnos.