Idén nyáron mozikba kerül az új Superman-film, miután a Warner Bros Discovery és a DC Comics fontos jogi győzelmet aratott a karakter egyik alkotójának örököseivel szemben, írja a Deadlne.

Joe Shuster hagyatékának képviselője korábban keresetet indított, hogy megakadályozza a film bemutatását több országban (Kanada, Egyesült Királyság, Írország és Ausztrália), arra hivatkozva, hogy a szerző halála után 25 évvel az alkotói jogok visszaszálltak az örökösökre.

Egy amerikai szövetségi bíró azonban elutasította a keresetet, kimondva, hogy nincs hatásköre külföldi szerzői jogi ügyekben dönteni. A Warner Bros. üdvözölte a döntést, hangsúlyozva, hogy a DC birtokolja Superman minden jogát.

Az Superman-filmet, mely július 10-én debütál a hazai mozikban, James Gunn rendezte, a főbb szerepeket olyan sztárok alakítják, mint David CorenswetNicholas HoultNathan FillionIsabela MercedAlan TudykRachel Brosnahan és Milly Alcock.

További friss hírekért és ajánlókért csak görgess lejjebb.

59 Superman  (2025)

akció | fantasy | kaland | sci-fi

Superman az igazság, az igazságosság és az amerikai út megtestesítője egy olyan világban, amely mindezt régimódinak tartja. több»