Hogy csak véresebb, vagy jobb is lesz Peter Jackson filmje, arra még várnunk kell egy keveset.
A korhatár besorolásokért felelős amerikai bizottság (MPAA) kiadta a hamarosan megjelenő DVD- és Blu-ray filmek ajánlását, mely szerint a Hobbit trilógia utolsó része a felnőtteknek szóló, R-besorolást kapta. Ezek szerint a rendező, Peter Jackson bővített verziója lényegesen durvább, mint a mozikba került PG-13-as változat. Így egyre valószínűbb, hogy nem önszántából kellett finomítania a filmen, ami árnyalhatja a film vegyes megítélését.
A Warner friss sajtóközleménye is az MPAA ajánlását tartalmazza, de nagyon valószínű, hogy nehéz helyzetben voltak, amikor meghozték a döntést, ugyanis a magasabb korhatár rendszerint alacsonyabb bevétellel jár.
A rajongóknak bizonyára nem kérdéses, hogy beszerzik az új változatot, de azok, aki fanyalgással fogadták a Hobbit filmeket, és ezzel együtt A hobbit: Az öt sereg csatája-t, elgodolkodhatnak, hogy érdemes-e tenni egy újabb próbát a filmmel. Bár pontosan nem tudni, miért kapott a film magasabb korhatárt (az indoklás szövege az erőszakot emeli ki), de ha csak véressebb CGI-harcokról van szó, az talán kevés lesz ahhoz, hogy megyőzze az egyébként is kritikus közönséget. Hamarosan kiderül.