Közösség

Vélemény:

 

64 Az ördög benned lakozik

(2012)

Az ördög benned lakozik

 
moov18   2016.02.02 14:50
0

Sokan, maga a horror szégyenének tartják ezt a filmet, unalmasnak definiálják és ledegradálják, lealacsonyítják. Szerintem túl lehet élni, akár még pozitívan is lehet benne csalódni. Nekem például tetszett. Nem rázott meg, nem kavarta fel a bennem lévő állóvizet, nem borzolta fel a kedélyeimet különösebben, mégis jó volt ameddig tartott. Kapunk egy szép felvezetést, hogy amit látunk abban, mi-miért történik pontosan. Nem kell kérdéseket görgetnünk magunk előtt, nem kell értetlenkedve találgatnunk. Nagyon fontos jellemzője a filmnek, hogy kézikamerás, áldokus stílusban készült, így ez jó támadófelület volt sokaknak, miszerint a gyenge minőséget és az olcsóságot próbálták ezzel takargatni. Valóban bagóból, alacsony költségvetésből sikerült kihozniuk a filmet, és ez többszörösen meg is térült a készítőknek. Valahol olvastam is, hogy a legjobb költségvetés-kiadás arányt produkálja a műfajon belül, hiszen nagyjából 1 milliárd dolláros büdzsével szemben 53 milliót hozott nekik a konyhára. Azt gondolom lehet cifrábbnál cifrább módon szidni, korholni a filmet, viszont a számadatok, statisztikák önmagukért beszélnek. Nekem például kimondottan bejövős kis mozi volt, minden hatást amit kicsikar az emberből, azt nulla vérrel éri el. Egyértelműen lélektani szempontból próbál megingatni minket, mintsem véres, elvont jelenetekkel. Négy csillagot megérdemel.