2022.03.18 23:32 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
4

Olyan nagyon semmilyen.

Már megint egy olyan film, aminek se koncepciója, se sztorija és sajnos színészi teljesítménye sincsen. Vagyis van, de nagyon szegényes. Cody Calahan, aki rendezte és scriptelte is a filmet, eléggé eltévedt. Ezt alaposabban is átbeszélhette volna a film operatőrével, Jeff Maherral, akivel elveszítették egymást az erdőben...

Mi is ennek a korántsem zseniális mozinak a sztorija?

Olyan nagyon semmilyen.

Öt jóbarát a szilvesztert egy kifejezetten elszigetelt házban szeretnék megünnepelni, senkitől nem zavartatva. Eközben totális megdöbbenésükre egy totális világjárvány tör ki, és a rendelkezésükre álló kommunikációs eszközökkel megpróbálják kideríteni, mi is történt igazából? Egy dark comedy, horrorba alaposan beáztatva, ami a social network romlott, keserédes, undorító világát próbálja nekünk a képünkbe tolni, több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. De őszintén bevallom, szerintem a stáb néha beivott rendesen, vagy tolták a vicces cigit...

Miért?

Hát, amikor a film csúcspontjaként a hírek közlik, hogy a fertőzöttek közelében pislákolnak a lámpák és különböző világító eszközök!

Mi van???

Majdnem lenyeltem a poharamat, basszus.

Mi köze is van a vírusnak a Social Redroomhoz?

Tessék megnézni, ne csak én szenvedjek már.

Michelle Mylett (Sam) megérkezik a buli helyszínére, és hopp...

Máris megvolt az első kínos jelenet. Romaine Waite, igen a színész (biztosan?) a telójáról tolja a talpalávalót, ami kissé röhejes, kábé mint maga a film egésze. De legalább Mylett és Ana Alic (Kaitlin) szépek. Igaz, ettől a film nem lesz jobb, csak néha, ha látjuk őket, elfelejtjük mennyire rossz ez a mozi. Az egésznek olyan feelingje van, mintha betépett és delíriumban fetrengő filmszakos hallgatók készítették volna egy kőkemény szilveszter után, január elsején reggel hét órakor...

Lassan fogynak az emberek, de nincs semmi félelemfaktor, és nem is lehet érteni semmit. Mik? Kik? Minek? Hová?

Szerelmi szál némi kellemes koponyalékeléssel...

Kinek is tudnám ajánlani?

A kezdőknek és a gyengén látóknak...

Én kissé bealudtam...

Meleg tej és kókuszos tekercs. Az legalább jó volt.

Ja, meg a kedvenc fotelem...

Isteni benne aludni.

horror | sci-fi | thriller

Öt egyetemista szilveszteri házibulira készül. Fogalmuk sincs róla, hogy odakint világszintű járvány üti fel a fejét. Mivel senki másra nem számíthatnak, elbarikádozzák... több»

4