2022.07.12 20:14 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
3

Hát, töröljünk!

Az új found footage.

Levan Gabriadze rendezésében.

Hát, töröljünk!

Screenlife formátumban.

A The Den lett az etalonfilm, de ott azért leszakadtak néha a kameráról. Na, itt egy percet sem.

Nem gond, mondják a készítők, ezzel is spórolunk. Oké. A színészek? Minek? A full B-kategóriás amatőrök is tökéletesen lehozzák.

Na ez azért nem igaz, de a gázsijuk simán belefér a költségvetésbe.

Szinte adta magát, hogy előbb-utóbb belevonják a közösségi médiát a filmes, és azon belül a horror műfajába.

Lekövetjük egymást, egymás életét, gondjait, bajait, örömeit, minden rezzenését. És ha már így van, akkor lekövetjük egymás halálát is.

Érdekes, nekem nagyon tetszik a film lényegi mondanivalója.

Blaire Lily (Shelley Hennig) egy teljesen átlagos kamaszlány, aki majdnem minden este a Skype-on a haverjaival váltja meg a világot.

Barátjával, Mitch-csel (Moses Storm) kicsit szex-chatelnek, majd jöhet az össznépi összeröffenés!

De az egyik nap valami nem stimmel.

Valaki befurakszik közéjük, és nem lehet törölni és eltűntetni sem az éterből.

Alig egy éve, miattuk (is) az egyik osztálytársuk öngyilkos lett, és most az ő Facebook fiókjáról jönnek az üzenetek.

A profil Lauráé, mint az öngyilkos osztálytársé, és már kezdik a tinik ezt nem viccesnek találni. Majd Blaire kénytelen végignézni, ahogy az idegen (de legyen Laura) egyesével megöli a barátait, és ezek után őt is célba veszi.

Színes a film, hiába nincsnek úgymond helyszínek, hiszen téren, és időn átívelő videókból mutatkozik meg minden egyes szereplő személyisége és szerepe, volt osztálytársuk öngyilkosságba való hajszolásában. A világ tökéletes izoláltsága, és komplexitása sűrűsödik bele a kamera zárt világába.

Most láthatjuk, hogy az internetes világ. Nem kinyílik, hanem ellenkezőleg, éppenséggel bezárul, hiszen kizárjuk magunkat a minket körülvevő világból.

A bezártság és a magunkra utaltság borzasztó érzése.

A színészi játékok egysíkúak és ötlettelenek.

Bár ez a játékmód nem is tud mást megkövetelni. Nem tudunk hozzájuk kötődni, hisz nem is ismerjük őket.

Az üzenőfalon, és a közösségi hálókon élnek, és mint látjuk, halnak is. Korszakalkotó és formabontó alkotás.

Dinamikus és statikus egyszerre.

Újdonság, engem teljesen beszippantott, hiszen ott voltam velük, ott lélegeztem, ott véreztem el én is.

A horror és sci-fi rajongóknak szigorúan kötelező darab.

Aloe vera.

Mogyoró.

Meg a net.

horror | misztikus | thriller

Egy éjszaka hat középiskolás barát Skype-üzenetet kap egy korábbi osztálytársuktól, aki épp egy évvel korábban vesztette életét. Először azt hiszik, csak egy rosszízű... több»

3