Közösség

Vélemény:

 

72 Üzenet a palackban

(1999)

Üzenet a palackban

 
Lora   2019.10.03 09:10
1

A könyvet nem olvastam ugyan, de a film a maga műfajában megállja a helyét. Kevin Costnernek elképesztően jól állnak ezek a kimért, zárkózott, nem túl beszédes karakterek. A női főszereplőtől azonban egyáltalán nem voltam elájulva. Nem ismerem Robin Wright munkásságát, de itt néhány jelenetben kimondottan irritált az értelmetlen vihogása. Sajnos emiatt az az elképesztő kémia sem jött át nekem, ami elvileg kettejük között kialakult. Paul Newman apafigurája elképesztően hatásos; egyik pillanatban megnevettet a következőben meg annyira mély és életszagú, hogy legszívesebben nyúlnál egy zsebkendőért. A helyszínválasztásra (vidéki halásztelepülés Észak-Karolinában) sem lehet panasz, sőt határozottan emelte a film színvonalát. A csavar a végén ledöbbentett és értetlenül ültem, hogy most tényleg, ez komoly??? Na pont emiatt nem is lehet egy könnyed, laza romantikus movienak beállítani ezt a művet. Összeségében könnyedén elrepült ez a 2 óra. Ha kint tombol az ősz és bevackolnád magad egy bögre teával vagy kakaóval, meg egy a lélekre ható filmmel, akkor mindenképp jó szívvel ajánlom.