Közösség

Vélemény:

 

73 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
MMcFly2015   2018.06.25 11:34
0

Nem vagyok nagy Jurassic Park rajongó. A 93-as alkotás is gyerek fejjel, az újdonság ereje miatt hatott rám, viszont a többi részénél már akkor is éreztem, hogy bizony ez már túl van nyújtva. Erre sok évre rá előrukkoltak a Jurrasic World-el ami hozott a mai igényeknek megfelelő látványos és izgalmas felújított Parkot. Akkor elégedetten jöttem ki a moziból, és el tudtam volna képzelni egy folytatást... most megkaptam! Nagyon ritka, hogy egy film ennyire több érzést ki hozzon belőlem! Az első feléig (mondjuk úgy, míg a szigetről elmenekülnek) minden működött. A látvány egyszerűen zseniális, a poénok meglepően jól átjöttek, és a történet is kellően csavarosnak bizonyult. Ki is jelentettem barátnőmnek, hogy eddig ez a legjobb Jurassic Park a szériából. Várnom kellett volna még ezzel... Számomra a film legszomorúbb fordulata a második 1 óra hossza, ami gyalázatos lett. Komolyan mondom, rendesen kihozott a sodromból, ahová terelték az egész sztorit. Eleve le is laposodott a film tempója, de amit az új génmanipulált indoraptor művel az botrányos. Ahogy a főhőseink menekülnek tőle a tetőn, majd a szobába, nálam ott volt a mélyrepülés legalja. Régen vitte fel finálé ennyire az agyvizem. Még jobban fájó, hogy egy olyan filmnél történt ez, aminek a nagy részénél le esett az állam. A lezárás pedig elég fura volt, jelen esetben nem is tudom elképzelni, hogy ebből a folytatásból jó filmet ki lehetne hozni, pedig ha minden igaz második trilógia lesz a Jurrasic World-ból.