2021.04.19 10:38 Yosihiro Olvasottság: <100x
2

Wick 3.

Harmadikra már próbáltak értelmet adni ennek a résznek, ami igazából a látványon kívül nem nyűgözött le. Csak annyit írhatok róla, hogy tartalmilag többet adott, mint a 2. rész, de még így sem tudta nálam a négy csillagot elérni. Túl sablonosnak éreztem a történetet. Mindenképp pozitív volt Halle B. megjelenése ebben a részben, ő vitte el a pálmát. A film gerincét rá helyezték, és jól teljesített, de a többi történés sajnos lehúzta mindezt. A lezárást szinte már nem is akarták, hanem egy olyan fordulattal fejezték be a filmet, ami okot ad a folytatásra, és ennek talán már "nagyobb" értelmét látom, hogy a rendszer ellen fordulnak. Igen, idáig eljutni, ezt akár az első részben is megtehették volna, de kellet ez a két rész a szereplők, a rajongók miatt...

Összességében a forgatókönyv közepes, a rendezés jó. A szereplők ugyan nem sokat adnak a filmhez, ami nem éri el a jó kategóriát, és ez a gyengébb forgatókönyvnek köszönhető. A hangi és képi effektek jók voltak, az első részből hozott szín-képi világ most kitágult más természetbeni, földrajzi városokkal. Így nálam ez az összesítés nagyon súrolja a jó kategóriát, de mégsem tudom megadni rá a négy csillagot, ezért marad a három.

Wick 3.

Az akciójeleneteket és a látványt kivéve a történet olyan szakaszához értünk, ami már érthetőbb lesz, és végre lesz olyan célja a filmnek, amit én személy szerint várok. A folytatásban nemcsak a felső kör lehengerlése lesz az elsődleges szempont, hanem olyan emberi kapcsolatok is előtérbe kerülnek, mint a barátság, és talán egy kis romantikát is kapunk...

De visszatérve ehhez a részhez, néha túl sablonosnak éreztem a történéseket, és az igazi meglepő, kirívó dolgok ugyan megjelennek a filmben, de valahogy mégsem éreztem azt, mint az első résznél, az igazi John Wick hatást. A technikával igen javult a képi alkotás és megjelenítés, valamint a hang is, de ez nem jogosítja fel a filemt, hogy ne mutasson olyan pluszt, amiért azt mondanánk, hogy na, ez a John Wick remek. A harci jelenetek is néhol már brutálisnak mondhatók, néhol pedig röhejesek lett. Szóval valahol egy komolyságot adhattak volna az alapnak. Reménykedjünk egy jobb folytatásban... Üdv, Yosi

akció | krimi | thriller

John Wick tiltott területen, a gazfickók rejtekhelyeként működő Continental Szállodában gyilkolt. Tettével magára vonta a Felső Kör haragját, 14 millió dolláros jutalom... több»

2