Közösség

Vélemény:

 

78 Álom doktor

(2019)

Mikor King is beleszólhat a filmbe

 
MKristijan   2019.11.08 21:33
0

Körülbelül 3 hete néztem meg először a Kubrick-féle Ragyogást, a könyvet nem olvastam. Ezzel a háttérrel ültünk le megnézni a filmet. Az, hogy Kubricknak megvolt a maga stílusa, pont ettől lesz a Ragyogás Ragyogás. Mike Flanagan udvarolhat Kingnek azzal, hogy issza a szavait, de ez a film 2 dolgot tartalmaz, Kubrick stílusát és King korrigálását. Azt a korrigálást, amit mondhatunk, kiérdemelt a film. Kicsit szájbarágósan itt-ott, de gyakorlatilag nem bántam meg, hogy dolgokat belemondtak az arcomba. A kalapot kicsit idétlennek tartottam, mágusszerű volt, inkább a Hercegnő és a Béka jutott eszembe róla, és végig azt néztem, hogy mennyire hasonlít a nő Sandra Bullockra. Kíváncsi lennék egy eredeti nyelvű verzióra is, mert nem mindenhol működött jól a szinkron. A kislány sem volt annyira tökéletes, de a szinkron inkább csak rontott.
Összegzésként Flanagan jól dolgozott, de szem előtt maradt a nosztalgia és Kubrick munkája is, ami igazából sikerre vitte a művet. Mindenféleképp kellett ez a rész, örültem, hogy láthattam.