2022.08.11 08:43 Ddd Olvasottság: <100x
0

Fecsegő csecsemő közepes kalandja

Az első Boss Baby filmet anno valamiért nem szerettem, kevés volt. Az ötlet persze erős volt, de a megvalósításnál kezdődtek a gondok. Így jött ez a második rész. AMI JOBB LETT! Ez is egy erőltetett, klisés folytatás lett, úgy mint minden folytatás, hát ennek is pont ez lett a veszte. Na de, miért jobb az első résznél? Nézzük! Hosszabb a játékidő, így a cselekménynek van 10 perce tovább bonyolódni. Viccesebb! És ez nem a játékidőnek köszönhető. Legalábbis számomra nem az a plusz 10 perc tette a filmet viccesebbé, mint elődjét, Hanem, ami előtte van. Azt éreztem, sokkal humorosabbnak és szórakoztatóbb, mint a 2017-es mese. Az elsőbe nagyon sok helyen kapkodtak, és ez nem volt teljesen másképp a második résznél sem. Itt azért nem volt annyi üresjárat, és olykor-olykor felbukkant egy kisebb jelenet, aminek volt értelme. Az első részhez képest elmegy. Mit kapunk, ha nem viszonyítjuk a Bébi úr 1-hez? Mint feljebb írtam, "erőltetett, klisés folytatás lett". Azért erőltet, mert észrevettem ennél a filmnél, hogy megpróbálták újra játszani azokat a helyzetkomikumokat, amelyeket anno jó pár film/mese eljátszott. De most már ez így baromi unalmas. És ehhez tartozik, hogy klisés. Eljátssza ugyanazt, de elbukik benne, és teljesen sikertelen lesz. Az új lány baba... Az új lány baba... Borzalmas volt! Egy jó pillanata nincsen a vörös hajú újszülöttnek. Csak nyafogott egész végig. És mivel elég sokat szerepelt, mindenki kárára, nagyon sokat levon az értékelésből. Van egy jópofácska ötlete is a mesének, Tim (aki most már felnőtt, ugye) lánya már szeretne felnőni. Ez tetszett benne. Oké, ebbe is bele lehet kötni, bizonyos okok miatt, de maga az elképzelés, ebből a szempontból toppon van. Az is szimpatikus volt, hogy igaz, hogy volt jó pár kérdés, ami felmerült bennem az első rész kapcsán, de a film próbálkozott az első mesére utalni jó pár dologgal.Pl. Tim plüssállata, vagy Ted régi bandája stb. Az egyik negatívum még az az érthetetlen gonosz. Bár az meglepő volt benne, hogy végül kiderült, hogy ő is egy baba, de végül egy végtelen gyenge karakterről beszélünk. A célja, amit el akar érni a kisbabákkal szemben, ne haragudjatok meg, de szerintem egy 4 évest is kínnal szórakoztatna el. A karakterekről még annyit, hogy Templrtonéknak volt egy pónijuk, ami szintén a halálba idegelt! Azt mondjuk jól tették a készítők, hogy nem szerepeltették olyan nagyon sokat, de az a kis szerepe is elvett nálam az élvezetből. Az viszont tényleg egy pozitívum (talán az egyik legnagyobb), hogy elég ötletesen indul a film.T im az egyik pillanatban gyerekként, aztán felnőttként. Ez nagyban utalt arra, ami történt Tim lányával. Szóval, itt tényleg annyi a lényeg, hogy baromi jól indul a film, és aztán, mint említettem, az eleji kapcsolata Tabithával, jól lett felvezetve. Bár hiába 107 perces a játékidő, mégis néhány cselekményszál teljesen kidolgozatlan maradt! Pl. Tim kreativitása! Az oké, hogy próbáltak mind az első film, mind a második rész elején magyarázatot adni, hogy hősünknek miért ilyen élénk a fantáziája stb. És hol marad a tanulság? Hát, lehet én vagyok a tudatlan, de én csak azt szűrtem le ebből, hogy miért kell gyorsan felnőni? Nos, ez egy tök korrekt tanulság lenne, ha ezt a film elejére, közepére, és végére beépítik. És erre mihez kezd a film? Csak az elején beszélnek, és aztán klisékbe megy az egész. Hát akkor ennyi is lett volna! Összegzés!

A Bébi úr: Családi ügy mindenképpen jobb elődjénél, de még így sem ütötte meg a mércét. Jó, szent igaz, van benne pár eltalált jelenet, 1-2 jópofa ötlet/utalás, de a szórakoztatásnak, és annak, hogy egy jó mesének nevezzem, kevés. 5,5/10 a pontozásom.

Fecsegő csecsemő közepes kalandja

animáció | családi | fantasy | kaland | vígjáték

Átok vagy áldás az idősebbik gyerkőc számára, mindenesetre tény, hogy egy új jövevény érkezése minden családot komoly kihívások elé állít. Ezt a Bébi úr első... több»

0