2022.07.10 21:34 Interfectorem Sabnock Olvasottság: 111x
3

A másik foteles. Én is itt vagyok, persze.

Gyorsan lekopogom, hogy a film nekem nagyon tetszett. Egy sima dráma volt, semmi más, ne keverjünk bele más elemeket.

Christian Volckman megfogta a lényeget!

A másik foteles. Én is itt vagyok, persze.

Egy kétszemélyes kamaradarab, amit Kate (Olga Kurylenko) és Matt (Kevin Janssens) tökéletesen hozott.

Film az emberi egyszerűségről, gyarlóságról, és hihetetlen ragaszkodásról. Nem tudtam mire számoljak, mikor elkezdtem nézni, de hamar kiderült. A szoba egy természetfeletti dolog, ami teljesíti is, meg nem is a kívánságokat. Bármit kérsz, megkapod. De nem lehet teljesen a tiéd, mert a házon kívül nem viheted el, hiszen akkor semmivé lesz, elporlad.

Matt és Kate megveszik a lepukkant házat, és örülnek, hiszen az első közös ingatlanuk.

Misztikus és rejtélyes a ház, ezt már látjuk pár perc után. A zene is nagyon ott van, Raf Keunen eltalálta a taktusokat. Matt egy meg nem értett festő, Kate egy fordító és egy összetört lelkű nő, hiszen már kétszer elvetélt.

Sajnos a film kínálta ziccereket elrontották és esetleges, kissé ügyetlen lett az egész.

Nincsenek igazi motivációk és nem is tesznek bele tartalmat.

Kissé Vivarium utánérzést ad több szempontból is, csak ha a gyermekre gondolok, csak itt nincs kibontva a karaktere.

Reynald Capurro képileg hozta, ami kell, de ez is csak a minimum kötelező.

Szóval, A szoba ad mindent, de csak bent használhatod fel, de Kate továbbmegy.

Kér egy gyermeket.

És innentől elszabadulnak az indulatok.

A nő harcol a gyerekért, a férfi a nőért, utálja a teremtményt. De ebből jó nem sülhet ki. Oké, nem thriller, mert az izgalom faktor nem túl erős. Nem horror, mert félni abszolúte nem lehet rajta. Dráma, ami dolgozhatna nagyobb hatásfokkal is.

A vége kicsit béna. Mikor a fiú teremtette alternatív valóságban ragadnak, miért nem kérnek egy kijáratot, vagy egy fránya géppisztolyt? A végén, mikor kijutnak a házból végre, még van egy csavar. Persze, nekem is van rá egy gondolatom, de legyen ez mindenkinek a saját privilégiuma.

Hájas tészta, chilis virslivel a kedvenc fotelemben.

A film három csillag, az ötletért plusz egy, de ha ez rendben lett volna, simán az év mozija címért is harcba szálhatott volna.

71 A szoba  (2019)

dráma | horror | misztikus | sci-fi

Matt és Kate új otthonukba költözik, ám rövidesen felfedeznek egy titkos szobát a házban, amely különös erővel bír, és amely úgy tűnik, teljesíti minden kívánságukat.

3