Lonka   2020. 02. 28.

Örülök, hogy egy ilyen minőségi filmhez van köze Magyarországnak. Szuper színészek.

indingo   2018. 03. 24.

A kém filmek általában nem a legizgalmasabbak, meg talán már mindent láttunk, de azért ez egy jó film volt. Mindig történt benne valami, szuper budapesti helyszíneket láthattunk egy-két feltűnő magyar színésszel.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 22.

„A Hidegháború még nem ért véget”

Nagyon vártam ezt a filmet, számomra Jennifer Lawrence személye azért okot ad azt feltételezni, hogy minőségi filmről lesz szó (egyre kétesebb a megítélése, de én továbbra is nagyon jó színésznek tartom). Emellett az előzetesek alapján kirajzolódó tö... teljes kritika»

Deku   2018. 03. 12.

Az előzetes alapján rögtön éreztem, hogy ezt muszáj megnézni. Azonban a filmet megtekintve még inkább megtetszett. A története nekem kifejezetten tetszett főleg azért mert eltudta hitetni velem, a történéseket. A film komor hangulata számomra megalap... több»

HETEDIK   2018. 03. 09.

Hát ez a veréb megdöglött....egy teljesen átlagos, minden extrát nélkülöző krimi. Unalmas, vontatott, súly nélküli. Néha úgy próbálták emelni a pulzusszámot hogy Lawrence megdu****a magát, de ez édes kevés. Ha nem forgatják le, nem gyászolt volna a filmvilág..

HercegPeter   2018. 10. 31.

Spoiler! Elég ügyesen oldották meg, hogy Jennifer Lawrence oroszosan nézzen ki. Míg a nagybátyját alakító fickó pedig egy az egyben Putyin. Bár a film a jelenben látszódik, végig olyan mintha a hidegháború elején járnánk. Ez azért van, mert próbálják... több»

Berto49   2018. 04. 22.

Sokáig a kívánságlistámon szerepelt, a könyvet is a virtuális olvasópolcomra helyeztem, a magyar bemutató napján meg is néztem. Kár volt! A script Jason Matthews ex CIA ügynök könyve alapján íródott. Rengeteg brutális jelenet beiktatásával a film cse... több»

Thekla Reuten
Anger Zsolt
Jennifer Lawrence

A film összbevétele 150 230 691 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 245 134 135 forintot termelt. A hazai mozik összesen 172 094 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joel Edgerton Nate Nash nevű karaktert játszik. Joel-nek valójában van egy bátyja, akit Nash-nak hívnak.

(Diesel)

A filmben látható fordított fejű piramis épület, ahol volt a budapesti irodaház, valójában a Szlovák Rádió Épülete Pozsonyban.

(Diesel)

A regény írója, Jason Matthews hitelesen mutatja be a titkosszolgálat berendezkedését, hiszen ő maga is több, mint három évtizeden keresztül dolgozott műveleti tisztként különféle amerikai titkosszolgálati szerveknél.

Jason Matthews regénye valójában egy trilógia, amelynek a harmadik része tavaly májusban jelent meg. Így számíthatunk a film folytatására is.

Már magyar fordításban is megjelent "Az árulás palotája" címmel a regény folytatása.

(Berto49)

Anger Zsolt jó barátságba került Bill Camp-el a forgatás során. A színész kérdezte Angertől, hogy milyen filmet érdemes megnéznie, hogy többet tudjon meg a magyarokról. Az Aranyélet című sorozatot ajánlotta neki, ami nagyon tetszett Camp-nek. A két színész azóta is tartja egymással emailben a kapcsolatot.

A regényhez képest a legnagyobb változtatás, hogy Helsinki helyett Budapestre helyezték át a történet helyszínét.

Jennifer Lawrence táncórákat vett a szerep kedvéért.

(HETEDIK )

Az orosz karaktereket amerikai, brit, belga, holland, német és ukrán színészek játsszák.

(diumiu)

Az amerikai balett táncos Isabella Boylston is szerepet kapott a filmben.

(diumiu)

Minden apróbb hibája ellenére a Vörös Veréb egy élvezhető és szerethető alkotás. Ugyan nem tud felnőni a legnagyobbakhoz, de annyira nem is marad el tőlük. Hiába a klisék és az elején lassú történetvezetés, aki szereti a kémsztorikat, annak ez film is nagy kedvence lesz. 85/100 több»

Összességében a Vörös Veréb számomra majdnem tökéletes. A túl sok erőszak, a néha vontatott történések, valamint az elképesztően hosszú játékidő miatt lehet bennünk egy kis tüske. 75/100 több»

Közepes film a Vörös veréb, remek színészekkel, csavaros, de néhol fájóan suta és következetlen sztorival, enyhén túlnyújtva. Budapest újra saját magát alakítja, ami viszont plussz pontot ér. Elvileg lesz folytatás, hátha akkorra már kiköszörüli a mostani hibákat. 6/10 több»