Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Lonka   2020. 02. 28.

Örülök, hogy egy ilyen minőségi filmhez van köze Magyarországnak. Szuper színészek.

indingo   2018. 03. 24.

A kém filmek általában nem a legizgalmasabbak, meg talán már mindent láttunk, de azért ez egy jó film volt. Mindig történt benne valami, szuper budapesti helyszíneket láthattunk egy-két feltűnő magyar színésszel.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 22.

„A Hidegháború még nem ért véget”

Nagyon vártam ezt a filmet, számomra Jennifer Lawrence személye azért okot ad azt feltételezni, hogy minőségi filmről lesz szó (egyre kétesebb a megítélése, de én továbbra is nagyon jó színésznek tartom). Emellett az előzetesek alapján kirajzolódó történet is izgalmasnak tűnt, ez alapján azt lehetett sejteni, hogy sokkal túlfűtöttebb lesz erotikusan, hiszen a trailerekbe azokat a részeket emelték ki, amik arról szólnak, hogyan használhatja egy nő a testét arra, hogy a kormány számára hasznos információkat szedjen ki valakiből. A film azonban ezt a sztorit csak nyomokban tartalmazta. Persze az elején kapunk rögtön egy erőteljes jelenetet, s azért az „akadémiai” oktató órák sem pironkodnak, de... több»

Deku   2018. 03. 12.

Az előzetes alapján rögtön éreztem, hogy ezt muszáj megnézni. Azonban a filmet megtekintve még inkább megtetszett. A története nekem kifejezetten tetszett főleg azért mert eltudta hitetni velem, a történéseket. A film komor hangulata számomra megalapozta a filmet, olyan volt ami illet az efféle stílusú filmhez. Jennifer Lawrence-t csak dicsérni tudom mert annyira előadta a karakterét, hogy az valami mesteri volt. A motivációja érződött a játékán. Nem volt benne olyan pillanat ami miatt negatívan értékelhetném, mellőzték az unalmas sablonos párbeszédeket. Szerintem aki a kém filmekért oda van annak ez mindenképp nyerő választás lehet. Merész és egyedi a maga módján. Lehet, hogy egy fecske nem csinál nyarat de ez a "Veréb" oda tett magát.

HETEDIK   2018. 03. 09.

Hát ez a veréb megdöglött....egy teljesen átlagos, minden extrát nélkülöző krimi. Unalmas, vontatott, súly nélküli. Néha úgy próbálták emelni a pulzusszámot hogy Lawrence megdu****a magát, de ez édes kevés. Ha nem forgatják le, nem gyászolt volna a filmvilág..

Thekla Reuten
Anger Zsolt
Jennifer Lawrence

Minden apróbb hibája ellenére a Vörös Veréb egy élvezhető és szerethető alkotás. Ugyan nem tud felnőni a legnagyobbakhoz, de annyira nem is marad el tőlük. Hiába a klisék és az elején lassú történetvezetés, aki szereti a kémsztorikat, annak ez film is nagy kedvence lesz. 85/100 több»

Összességében a Vörös Veréb számomra majdnem tökéletes. A túl sok erőszak, a néha vontatott történések, valamint az elképesztően hosszú játékidő miatt lehet bennünk egy kis tüske. 75/100 több»

Közepes film a Vörös veréb, remek színészekkel, csavaros, de néhol fájóan suta és következetlen sztorival, enyhén túlnyújtva. Budapest újra saját magát alakítja, ami viszont plussz pontot ér. Elvileg lesz folytatás, hátha akkorra már kiköszörüli a mostani hibákat. 6/10 több»

A film összbevétele 150 230 691 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 245 134 135 forintot termelt. A hazai mozik összesen 172 094 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joel Edgerton Nate Nash nevű karaktert játszik. Joel-nek valójában van egy bátyja, akit Nash-nak hívnak.

(Diesel)

A filmben látható fordított fejű piramis épület, ahol volt a budapesti irodaház, valójában a Szlovák Rádió Épülete Pozsonyban.

(Diesel)

A regény írója, Jason Matthews hitelesen mutatja be a titkosszolgálat berendezkedését, hiszen ő maga is több, mint három évtizeden keresztül dolgozott műveleti tisztként különféle amerikai titkosszolgálati szerveknél.

(ArpiHajdu és Réci )