indingo   2018. 03. 24.

A kém filmek általában nem a legizgalmasabbak, meg talán már mindent láttunk, de azért ez egy jó film volt. Mindig történt benne valami, szuper budapesti helyszíneket láthattunk egy-két feltűnő magyar színésszel.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 22.

Nagyon vártam ezt a filmet, számomra Jennifer Lawrence személye azért okot ad azt feltételezni, hogy minőségi filmről lesz szó (egyre kétesebb a megítélése, de én továbbra is nagyon jó színésznek tartom). Emellett az előzetesek alapján kirajzolódó történet is izgalmasnak tűnt, ez alapján azt lehetett sejteni, hogy sokkal túlfűtöttebb lesz erotikusan, hiszen a trailerekbe azokat a részeket emelték ki, amik arról szólnak, hogyan használhatja egy nő a testét arra, hogy a kormány számára hasznos információkat szedjen ki valakiből. A film azonban ezt a sztorit csak nyomokban tartalmazta. Persze az elején kapunk rögtön egy erőteljes jelenetet, s azért az „akadémiai” oktató órák sem pironkodnak, de rögtön azután, hogy Dominika kikerül a verébképző intézetből, átvált a történet egy kemény kémfilmre, amelyben már nem igazán fedezhető fel az erotika. „A Hidegháború még nem ért véget”- hangzik el a kőkemény kiképzőasszony szájából, ez a hangulat pedig erőteljesen behatárolja a néző gondolkodását. Az oroszokról bármit el tudunk képzelni, hiszen így van belekódolva az emberbe, így ha más helyzetben önkényesnek tűnnének az erőszakos jelenetek, ebben a környezetben még ezek is működnek. Simán el tudom képzelni, hogy a vallatás módszereinek még a finomabb eszközeit láthattuk, mint amelyek a valóságban előfordultak. A történetvezetésben azért akadtak problémák, kissé túlontúl szerették volna megcsavarni a szálakat, így néha már nehéz volt követni a szereplők motivációit (vagy amikor azt hittük, hogy értjük, úgy alakították, hogy megint ne legyünk teljesen biztosak a dolgunkban). Persze az akár jól is elsülhetett volna, de kissé átestek a ló túloldalára. Büszkének kellene lennünk, hogy Magyarországon forgattak egy ilyen nagy volumenű filmet, s bár a magyar film önnön jogán egyre erősebb, egy ilyen profi stáb fényében még mindig kicsit megmosolyogtatónak hat. Lássuk be, túl nagy a kontraszt. (lásd. Anger Zsolt és Szabó Simon cameója, vagy a lottósorsolás, a magyar rendőrök és kórházak). Számomra kínos volt kissé, ahogy a moziteremben azt hallgattam, ahogy „magunkon röhögünk”. Jennifer Lawrence-nek szerintem sokkal jobban állnak az esendőbb szerepek, itt szinte végig egy kőkemény csajt alakított, aki még a kínzások ellenére sem törik meg, s már a történet egy nagyon korai (kissé túl korai) pontját kialakul a fejében a bosszú terve. Játszott ő már kemény szerepeket (elég csak a korai filmjeire gondolni: The Poker house, A hallgatás törvénye, Serena, s azért Katniss sem semmi), de ezek a karakterek azzal együtt, hogy erősek, legbelül nagyon törékenyek is, s Lawrence nagyon jó abban, hogy ezt a kettősséget érzékeltesse. Dominika szerepénél ezt nem éreztem annyira. Korábbi szerepeihez képest pedig még az is elüt jelen filmbeli karakterétől, hogy a keménysége, kitartása, s az ábrázolt szenvedése ellenére nem tud olyan mértékű szimpátiát kialakítani a nézőben, hogy végig drukkoljunk neki (ezen szintén nem segít a már említett agyontekert történetvezetés, s a kelleténél hosszabb játékidő). A végén pedig a film mintha szembe is köpné nézőt: a több mint kétórás „így csavarjuk, aztán úgy csavarjuk” sztori végén az utolsó öt percben jó szájbarágósan elmagyarázza a nézőnek, mi is történt. Summázva a végeredményt: a Vörös veréb nem lett rossz film, igaz, annyira jó sem. Egy egyszer nézhető kémfilm, amely az előzetese alapján erotikus thrillerként akarta eladni magát. Ebből lett egy erőszakos akciófilm, azt pedig mindenki maga döntse el, melyikkel járt (volna) jobban. 3,5 csillagot érdemelne, de most kivételesen lefelé kerekítünk!

Hetedik   2018. 03. 09.

Hát ez a veréb megdöglött....egy teljesen átlagos, minden extrát nélkülöző krimi. Unalmas, vontatott, súly nélküli. Néha úgy próbálták emelni a pulzusszámot hogy Lawrence megdu****a magát, de ez édes kevés. Ha nem forgatják le, nem gyászolt volna a filmvilág..

Deku   2018. 03. 12.

Az előzetes alapján rögtön éreztem, hogy ezt muszáj megnézni. Azonban a filmet megtekintve még inkább megtetszett. A története nekem kifejezetten tetszett főleg azért mert eltudta hitetni velem, a történéseket. A film komor hangulata számomra megalapozta a filmet, olyan volt ami illet az efféle stílusú filmhez. Jennifer Lawrence-t csak dicsérni tudom mert annyira előadta a karakterét, hogy az valami mesteri volt. A motivációja érződött a játékán. Nem volt benne olyan pillanat ami miatt negatívan értékelhetném, mellőzték az unalmas sablonos párbeszédeket. Szerintem aki a kém filmekért oda van annak ez mindenképp nyerő választás lehet. Merész és egyedi a maga módján. Lehet, hogy egy fecske nem csinál nyarat de ez a "Veréb" oda tett magát.

HercegPeter   2018. 10. 31.

Spoiler! Elég ügyesen oldották meg, hogy Jennifer Lawrence oroszosan nézzen ki. Míg a nagybátyját alakító fickó pedig egy az egyben Putyin. Bár a film a jelenben látszódik, végig olyan mintha a hidegháború elején járnánk. Ez azért van, mert próbálják a modern technológiát minél inkább a háttérbe szorítani főleg a film elején. A történet alapján megint az jön le, hogy az USA a legjobb és az oroszok a gonoszak. Csak azok a ruszkik jók akik átállnak az ő oldalukra. És persze ilyenek mindig vannak. Egyébként nem rossz film, de én egy kicsit jobbat vártam. Nincs benne semmi, amibe igazán bele lehetne kötni, de olyan sincs amit ki lehetne emelni mint erősséget. Ezért kapunk egy átlag kémfilmet.

Thekla Reuten
Anger Zsolt
Jennifer Lawrence

Minden apróbb hibája ellenére a Vörös Veréb egy élvezhető és szerethető alkotás. Ugyan nem tud felnőni a legnagyobbakhoz, de annyira nem is marad el tőlük. Hiába a klisék és az elején lassú történetvezetés, aki szereti a kémsztorikat, annak ez film is nagy kedvence lesz. 85/100 több»

Összességében a Vörös Veréb számomra majdnem tökéletes. A túl sok erőszak, a néha vontatott történések, valamint az elképesztően hosszú játékidő miatt lehet bennünk egy kis tüske. 75/100 több»

Közepes film a Vörös veréb, remek színészekkel, csavaros, de néhol fájóan suta és következetlen sztorival, enyhén túlnyújtva. Budapest újra saját magát alakítja, ami viszont plussz pontot ér. Elvileg lesz folytatás, hátha akkorra már kiköszörüli a mostani hibákat. 6/10 több»

Joel Edgerton Nate Nash nevű karaktert játszik. Joel-nek valójában van egy bátyja, akit Nash-nak hívnak.

(Diesel )

A filmben látható fordított fejű piramis épület, ahol volt a budapesti irodaház, valójában a Szlovák Rádió Épülete Pozsonyban.

(Diesel )

A regény írója, Jason Matthews hitelesen mutatja be a titkosszolgálat berendezkedését, hiszen ő maga is több, mint három évtizeden keresztül dolgozott műveleti tisztként különféle amerikai titkosszolgálati szerveknél.

(ArpiHajdu és Réci )