Vörös veréb

Red Sparrow

Artsomnia
2018/02/27

Minden apróbb hibája ellenére a Vörös Veréb egy élvezhető és szerethető alkotás. Ugyan nem tud felnőni a legnagyobbakhoz, de annyira nem is marad el tőlük. Hiába a klisék és az elején lassú történetvezetés, aki szereti a kémsztorikat, annak ez film is nagy kedvence lesz. Több

Filmezzunk.hu
2018/02/27

Értékelés: 7.5/10
Összességében a Vörös Veréb számomra majdnem tökéletes. A túl sok erőszak, a néha vontatott történések, valamint az elképesztően hosszú játékidő miatt lehet bennünk egy kis tüske. Több

MovieAddict
2018/03/01

Közepes film a Vörös veréb, remek színészekkel, csavaros, de néhol fájóan suta és következetlen sztorival, enyhén túlnyújtva. Budapest újra saját magát alakítja, ami viszont plussz pontot ér. Elvileg lesz folytatás, hátha akkorra már kiköszörüli a mostani hibákat. Több

Vox.hu
2018/03/02

A kémek legtöbbször akkor is Budapesten vannak, amikor igazából nem, avagy Francis Lawrence a következőkkel nem tudott mit kezdeni: Jennifer Lawrence, egy jól megírt regény, erotika, feszültség. Magyarország adottságait szépen kihasználta. Több

24.hu
2018/03/02

Tényleg jól szórakoztam azon, hogy a magam átlagos városismereti műveltségével jelenetről jelenetre próbáltam megfejteni, vajon épp hol járunk – az már más kérdés, hogy az mit mond el a produkcióról, hogy egy elvileg fordulatos, izgalmas, feszült kémthriller közben volt szabad szellemi kapacitásom minderre. Több

Revizoronline.com

Ne nézz madárnak!
Kémfilmbe oltott torture porn a Vörös veréb, ígéretes első felvonással, egyre unalmasabb duplafenekű csavarokkal, no meg a gyönyörű Jennifer Lawrence-szel a főszerepben, avagy hogyan keverjünk egy klasszikus zsánert a trash-sel. Több

Creepyshake.com
2018/03/02

A több mint kétórás Vörös verebet egyáltalán nem érzem túlnyújtottnak, végig sikerült lekötnie a figyelmem. Tény, hogy nincsenek benne hatalmas megfejtések és az a bizonyos karakterdráma sem valósul meg. De ettől függetlenül egy teljesen élvezhető kémfilmbe oltott thriller marad. Több

Smoking Barrels
2018/03/02

Mondanám, hogy csalódás lett a Vörös veréb, de az újévezred kémfilmes termése miatt – az amúgy erős előzetes ellenére is – nem fűztem hozzá nagy reményeket. Ugyan nem lett katasztrofális a film, de úgy gondolom nagyobb bűn a jól bevett klisékkel biztonsági játékot játszani, mint kísérletezgetés nyomán egy rossz filmet leforgatni. Ha év végén listázom az esztendő legrosszabb műveit, a Vörös veréb szinte 100%, hogy rajta lesz. Több

Cornandsoda.com
2018/03/09

Értékelés: 6.5/10
A reklámokban nyomatott fő vonzerői – Jennifer Lawrence, erotika, kaland – a vártnál is lejjebb teljesítettek, így pedig minden jó tulajdonsága ellenére egy feledhető alkotás lett. Több

Art7.hu
2018/03/29

A Vörös veréb egyetlen értékelhető pontja a szépen fényképezett város, ahol a mindennapjaimat élem, Budapest. De ha már hazabeszélek, fontos megemlíteni, hogy nemcsak gyönyörű fővárosunk hozza a kötelezőt, hanem egy hazai szereplő is. Pethő Kincsőt, a HuniversArt Társulat tagját láthatjuk a Dominikát kihallgató tiszt szerepében. Több

Néztem Egy Filmet
2018/04/18

Értékelés: 7.3/10
Manipulációs technikák iskolája
Jó film, a kémműfajt nem váltja meg, viszont nem is célja. A fordulatai rendben vannak, kevés benne az üresjárat, vagyis működik...
A manipulációs ötlet egyébiránt érintőlegesen sok filmben felbukkanó téma, de ennyire erre építkező alkotás kevés van, így erről nézve kifejezetten újszerű. A politikai kémes irányzata már egy sokkal megszokottabb, többször látott elem… sajnos ez nagyobb részben is szerepel ebben a filmben...
A film brutálisan és nyersen jeleníti meg az erőszakot, mind az erotikát, mind a bántalmazásokat. Ezek a jelenetek kegyetlenségük miatt mind kiemelhetőek. Nem egyszer akad, olyan, hogy el kell pillantanunk a képről egy kis időre. Több

Csokiduda
2018/04/20

Hát ez nem szállt messzire!
A film története elég jó, a 140 perces játékidő miatt itt-ott vontatottnak érezhető, de mivel ezen idő jelentős része a karakterépítésre megy el és próbálja a nézőnek visszaadni ezt az átlagember elől rejtett közeget, így mégsem kidobott idő, mint sok más filmben. Egyszer mindenképp javaslom megtekintésre, mert műfajában egyedi darab, de ha már tudjuk a film végkifejletet, újra megtekintésre abszolút alkalmatlan. Több

Dewer
2018/05/25

Értékelés: 5.5/10
Kémtörténet orosz prostiképzővel
A Vörös veréb egy szexualitással áthatott, ám a realitásokkal hadilábon álló kémfilm, kevés akciójelenettel, inkább krimi, mint valódi thriller műfajban, felépítetlen karakterekkel és egy óriási csattanóval a végén. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!