Közösség

Vélemény:

 

84 Pókember

(2002)

Kicsit elavult effektek, de szórakoztató

 
msfini   2022.03.24 09:08
0

Csak nemrég sikerült megnéznem, de tetszett. Annyira sosem érdekelt a karakter, persze könnyű együttérezni vele sok fiatalnak, hiszen egy senkiből hirtelen szuperhős lesz. Tobey Maguire karaktere kedvelhető, persze néha nehéz nézni a szerencsétlenkedését. Látványra persze kicsit elmarad a mai Marvel-filmektől, de már 20 éve készítették. Mai szemmel kifejezetten műnek, szinte gagyinak tartottam azokat részeket, ahol az utcán halad hálójával. A szerelmi szál számomra kicsit hihetetlen volt, nem éreztem azt, amit Mary Jane a végén. Persze a lezárás tetszett, "with great powers come great responsibilities" idézet nagyon igaz. Persze amikor a kocsiban először hallottuk ezt a mondatot, sok értelme nem volt, és nem is illett oda. :) Hallottam, hogy páran panaszkodtak amiatt, hogy Kirsten Dunst játszotta el Mary Jane-t, de nekem ezzel nem volt bajom. Tobey Maguire is hozta a kötelezőt. A film felépítése, hangulata nagyon tetszett, Willem Dafoe nagyon jól játszotta el Norman Osbornt. Elképesztően adta elő az őrült embert. Mindent összevetve: pozitívan csalódtam.