2018.11.30 16:01 Márton Olvasottság: <100x
1

Talán a legjobb filmes adaptáció videojátékok terén!

Nem vagyok nagy játékguru (persze azért pár játékot én is kipróbáltam már) de az 1999-ben a japán Konami által bemutatott Silent Hill bizonyára az egyik nagy kedvencem volt! Az a fajta nyomasztó, hihetetlen erős atmoszférát, ami a játék egyik legnagyobb erőssége volt, nem hittem volna hogy bármikor majd visszafog köszönni egy mozifilm formájában, de szerencsére 2006-ban egy bizonyos Christophe Gans nevű francia filmrendező sikerrel járt e téren! Nemcsak a játék hangulata volt az ami miatt nem mertem volna gondolni hogy valaha is filmes formában is átélhettem majd azt a fajta élményt amit a Silent Hill biztosított számomra, hanem maga a játékmenetele miatt sem! Mert hát a Silent Hill talán az egyik legjobb túlélős horrorjáték ami valaha készült! Azt hogy itt se érje csalódás a horrorra kiéhezett rajongók millióit, sikerült oly módon változtatniuk a film történetén, hogy még talán a legszőrösebb szívű rajongók is belátták, hogy e változtatással csak még közelebbivé tudták tenni a főszereplőnő helyzetét és még árnyaltabbá vált a történetben található dramaturgiai rész! Számomra a Silent Hill története nem csak egy keményvonalas horror, annál sokkal több! Rengeteg pluszt tartalmaz még történetileg, például drámát, vagy akár vallási bigottságot, amit szintén rendkívül élvezetes módon tálaltak a film készítői a nézők elé! Mindehhez párosult egy rendkívül erős és példaértékű színészi alakítások! Amiben engem még a játékban anno teljesen lenyűgözött (a hangulatán és a történetén kívül) az a félelmetes teremtmények! Nos itt sem vall szégyent a film, valami elképesztően jól megalkotott látványvilágot sikerült megteremteniük a készítőknek! Ami még számomra óriási pozitív élmény volt, hogy az eredeti játék több zenei betétét is átültették a filmbe, nem titkolom Akira Yamaoka zenéi amit a Silent Hill-hez készített, máig az egyik nagy kedvenceim! Összegezve: annyi rossz vagy középszintű játékadaptáció készült már Hollywoodban, hogy a mai napig üde színfolt számomra akár újranézni ezt a filmet, ami bebizonyította, hogy kellő mértékű profi hozzá állással nincs megfilmesíthetetlen játék!

horror

Rose (Radha Mitchell) kislánya gyógyíthatatlan betegségben szenved, amibe édesanyja képtelen belenyugodni, így saját útját járva megszökteti a lányt, és férje tiltakozása... több»

1