2023.02.03 18:10 Tonyka Olvasottság: 105x
1

Vad VFX turmix

Számomra az első rész sem a Marvel legerősebb dobása. Az egy dolog, h mai napig az egyik legrosszabb hanggal rendelkező házi kiadvány. (eredeti Atmos hang) Igaz ebből a tévé, tablet kombósok semmit nem éreznek. A rendszerrel rendelkezők viszont epét hánynak.

Frankó dinamika kompresszált hang, olyan Disney-s. Technikai oldalról ez bizony - pont. Ezt a hagyományt a második rész is folytatta, talán hangyányival jobb a hang, de ez sem egy Venom példának okáért. Ha már technikai oldallal kezdtem, akkor a fényképezése igazi rémálom.

Vad VFX turmix

Rengeteg indokolatlan kis mélységélességű jelenet, tiszta homály háttérrel. Erre még rátettek egy lapáttal, sok jelenet olyan optikával lett felvéve ami úgymond csavarja a hátteret. Fotózásnál kiemelten fontos, és kedvelt ennek az alkalmazása, filmnél ilyen mértékben nem igazán láttam még. Egyáltalán nem áll jól a mozinak, pláne ebben a műfajban. Nagyon mesterkélt mű képként érzékeltem. Persze vannak penge felvételek, de sok engem zavaró is volt. Sajnos képet nem lehet betenni, szívesen megmutatnám mire gondolok. No de ez én vagyok, biztos sokan átsiklanak ezen, és én vagyok túl bogaras. Ami kellemes meglepetés volt, h nem éltek vissza Chadwick Boseman szerencsétlen tragédiájával. Azt gondoltam, a film fele erre a vonalra, megemlékezés stb.-re lesz komponálva. Tudvalévő, h az ilyen tragédiák ugyan keserűek, de a filmeknek ad egy + értéket, vagy figyelmet, esetleg kiemelt érdeklődést. Tudjuk, a negatív dolog is reklám, ahogy szinte minden, az alól nincs kibúvó. Elég csak rágondolni, h mennyien figyelték árgus szemekkel, h na most mi lesz a következő párduc filmmel. Történet ügyileg csak úgy, mint az előd, abszolút középszerű. Nem erőltettek meg magukat a forgatókönyv írók. Beemeltek egy újabb eldugott hatalmat, birodalmat. Nincs új a nap alatt, akkor menjünk a víz alá. Nem tudom mennyire képregény hű az egész koncepció, nem vagyok fan. Viszont nem tehetek róla, Apocalyptos - Aquaman-be oltott kék emberek (Avatar) és Hermész mix ugrott be. A konfliktus erőltetett, logikátlan. Egyetlen nemes cél volt, elengedni a VFX szakemberek gyeplőjét. A látványra éhes közönség kielégítheti vágyait, igaz mást nem igazán. Látványorgiában nincs hiány, a CGI kb. 90% arányban van jelen, változó minőségben. Suri nekem hiteltelen, még a párduc erejével felvértezve is. Nem tudok eltekinteni a 40kg-os mivoltától. Tech zseninek, szereplőnek maximálisan megfelelt, de vérbeli harcosnak nem igazán. Nem is kapott sok koreográfiát a CGI leszámítva. Mást kerestem volna a párduc örökségére. Eltekintek a nincs növény nincs párduc, mégis megcsináljuk valahogy zagyvaságtól. Tudhatjuk előre, hékás párduc film nincs párduc nélkül, úgy is megoldják..... Kissé érthetetlen, h ilyen hatalmak sec perc alatt letörölhetnék a bamba embereket, mégis inkább egymásnak feszülnek. Az emberek gyakorlatilag a pálya szélén botladoznak, mégis ők a konfliktus forrásai, és mégsem érinti őket. Pár emberi oldal, Suri gyásza, és újabb vesztesége érthető indulatokat, és érzelmeket vált ki. Persze az újabb veszteség, színpadiasan és elkerülhetetlen direkt módon zajlik le. Itt kicsit tudunk azonosulni, de nem elég mélyen, hisz zötyög is tovább a nagy adok kapuk high-tech VFX darálás. A film összes gyengeségét látvánnyal fedik el, sokkal akciódúsabb, érezhető, h megnyitották a nitros palackot. Új ruhák, afrikai vasember gúnya, bevetnek mindent ami lehetséges. Monumentális jelenetekből nincs hiány. Nem is igazán tudjuk komolyan venni, óriási csaták, de tét zéró, minden fontosabb szereplő úgy is megússza, és valóban. Szót sem érdemel a szokásos LMBTQ vonal, pedig emlékeim szerint az első részben férje volt, de hát változnak az idők naa. Az aprócska megemlékezés, búcsú jól sikerült a film végén. Egyszernézős, nekem nem emelte feljebb a Fekete párduc ázsióját egy picit sem. Amolyan gyorsan oldódó színes látványkavalkád, amit holnap elfelejtesz bezzeg Thanos.............

akció | dráma | kaland | sci-fi | thriller

T'Challa, ismertebb nevén Fekete Párduc, Wakanda királya 2022-ben visszatér a mozivászonra! A Marvel moziverzumának ötödik fázisába tartozó Fekete Párduc 2 rendezői székét a... több»

1