Közösség

Vélemény:

 

88 Harry Potter és a tűz serlege

(2005)

Egyik legjobban várt

 
sammy88   2020.08.29 17:06
2

Új rész, újabb rendező, újabb elképzelések. Sokunk várta ezt a részt, hiszen a szemünk láttára jelenik meg teljes valójában Ő akit nem nevezünk nevén. Ebben a filmben is sok változtatás volt, mind a történetben, mind a látványvilágban, de valahogy itt nem éreztem akkora törést mint a 3. résznél és Yates ráérzett, hogy kell ezt a részt megalkotni. Miután túlléptem Mordon felcsatolható szemén - nem igaz másképp nem lehetett volna megalkotni - örültem, hogy jól sikerült hoznia a színésznek a Rémszem stílust. Nem tudom kinek nem kell megbocsájtanom, de sose fogom megtenni amiért Dumbledoreból idegbeteget faragtak és hajat tudnék tépni-nem a sajátomat hanem az ötletgazdáét - amikor Dumbledore rohan mint egy elmeháborodott és üvölt Harryvel, hogy ő dobta e bele a nevét a serlegbe. A könyv mint köztudott pont azt írja, hogy kérdezte Dumbledore NYUGODTAN. Akkor ezt az apróságot mi a ..... ért kellett megváltoztatni? Valaki mondjon már egy épkézláb érvet... és Rowling ezt miért engedte?Na mindegy. A CGI-ba szerintem sok időt és pénzt fektettek, a sárkáy hihetetlen valósághű és hát Voldemort átalakulás és jelenléte az mindent visz.