2018.11.14 14:18 Márton Olvasottság: <100x
1

Gyenge produkció a A köd remake

Jelen filmünk az egyik klasszikusnak nevezhető Carpenter filmnek A ködnek a remake, bár én személy szerint nem nagyon szeretném összehasonlítani a korai 80-as évekbeli elődjével, mert akkor a két csillagos értékelése is magason túlértékelt lenne! Az első gondom a filmmel kapcsolatban, hogy ennek a történetnek valahogy nagyon nem állt jól az, hogy elsősorban egy tinihorrort készítettek belőle! Ehhez persze társult a csapnivalóan rossz színészi alakítások (a legtöbbjük elsősorban sorozat színész volt ez időtájt) akikkel egy pillanatig sem tudtam együtt érezni, vagy akár izgulni a sorsuk miatt! Ez persze nem feltétlenül csak a színészek hibája lehetett, hisz a forgatókönyvíró Cooper Layne sem rendelkezik valami hatalmas tapasztalattal e téren! Tehát én személy szerint erőtlennek éreztem a karaktereket! Sajnos a forgatókönyv nem csak a karaktereknél okoz csalódást, hanem maga a történetben is, mert ez a film unalmas volt! Pokolian elhúzzák a film bevezetését, mondjuk a Carpenter féle Köd is lassan indult be, de ott végig megvolt a félelmetes atmoszféra, illetve a borzongató hangulat! Itt meg a nagy semmi! De hogy némi pozitívuma is legyen jelen filmünknek, a CGI technológiával azért rendesen kitettek magukért az effektesek, jól néztek ki a trükkök a filmben! A készítők a filmet annak a bizonyos Debra Hill-nek (1950-2005) ajánlották, aki az 1980-as Köd című filmnek készítette a forgatókönyvét! Nagyon szép gesztus, de azért több mindent megtarthattak volna az eredetiből ehhez a filmhez és akkor szerintem egy értékelhetőbb változatot kaptunk volna! Így csak azon remake-k sorát bővítette jelen filmünk nálam, amiket teljesen fölöslegesnek éreztem az elkészültét!

40 A köd  (2005)

horror

A fiatalokat persze hidegen hagyják az efféle múltidéző ceremóniák, pedig ők lesznek azok, akik a városatyák eltitkolt bűneiért fizetni fognak. A tenger felől ugyanis sűrű és... több»

1