Közösség

Vélemény:

 

66 Hulla, hó, telizsák

(2000)

Fordulatos és izgalmas, mi kell még egy jó akció-thrillerhez

 
Dewer   2023.06.15 20:23
1

Az elég jelentős rendezői múlttal rendelkező – többek között a Ronint és a Fejjel a falnak című filmet elkészítő – John Frankenheimer 2000-ben egy fordulatos és nagyon izgalmas akció-thrillert készített Reindeer Games címmel, mely nálunk az elég béna Hulla, hó, telizsák címen jelent meg. A főszerepet Ben Affleck kapta a gyönyörű Charlize Theron és Gary Sinize oldalán. Sokan úgy emlékeznek a végeredményre, mint „a film, amelyikben látható Charlize Theron cickója”, de én nem vagyok ennyire provinciális; nyilván a Reindeer Games számos egyéb pozitívummal is rendelkezik. Ilyen a nagyon jó script, mely tényleg adagolni tudja a meglepetéseket és fordulatokat. Kapunk akciókat, lövöldözéseket, rablást, üldözést, szexet és egy érdekes történetet egy játékkaszinó kirablásáról. A filmben nagyjából senki nem az, akinek látszik, és végig nem sejthetjük, mi lesz a végkifejlet. Ben Affleck nagyot alakít, megmutatja kicsit a vicces, illetve esendő oldalát is. Nálam a Reindeer Games átlag feletti film, 75-80% os, többször nézős. Tegnap este láttam harmadszor. Most is jó volt. :)