2018.11.15 15:00 Márton Olvasottság: 119x
0

Amin Giger sem segít

Sajnos az emlékeim nem kicsit szépítették meg jelen filmünket, bár azért nem volt egy rossz film, de az első részhez képest, azért én többet vártam volna! Na de nézzük hogy mit is kapunk az 1998-as Lény második részétől! Technikailag talán egy fokkal javítottak a film technikai megjelenítéséin, ez mindenképp pozitív, főleg ha úgy nézzük, hogy úgy tudom kicsit kisebb is volt a költségvetése mint az elődjének! A lény megjelenítéséért még mindig H.R.Giger volt a felelős és ebben a részben, főleg a befejezésénél maximálisan ki is élhette magát és a kreativitását! Egy szó mint száz piszok jól néztek ki a lények és emellett még félelmetesnek is lehetett mondani őket (főleg a férfi lény megjelenítése sikerült elég groteszknek)! Szerencsére ami nagyon szemet bántó volt az első részben (számítógépes effektek) arra itt sokkal nagyobb odafigyeléssel sikerült elkészíteniük! A története egyfajta magyarázkodás az első részben maradt fehér foltok után, viszont több hatalmas logikai baki is található benne! Ez sajnos nagyban lerontja a film összképét nálam, főleg mert mivel ezek a történetbeli bakik tényleg nagyon fájóak! Ilyen mondjuk máris a film elején látható jelenet, amikor Eve-t megpróbálják elgázosítani és a vezető kutatónő pár perccel a meghiúsult idegen elpusztítása után közli Eve-l azt, hogy csak azért vállalta el eme kutatás vezetői szerepét, hogy Eve-l ne történjen semmi baj! Mi a.....!! És sajnos a film hemzseg az efféle bakiktól! Aztán ott volt számomra a film negatív oldalán az is, hogy elég lassú mederben alakulnak a cselekmények! Ez persze nem lenne hatalmas gond, de ha az első részhez képest mérjük, akkor egyből a Nyúl és a Teknősbéka esete jut az eszembe róla! Ha úgy nézzük akkor az első rész inkább volt egy nagyon pörgős akció, némi horror és aprócska sci-fi beütéssel, addig a folytatás sokkal inkább lett sci-fi és horror egyben ahol csupán elvétve található némi akció! Illetve számomra a színészek is sokkal enerváltan teljesítettek! Vállalható folytatás, de számomra nem sokkal emelkedik ki az átlagos filmek tömegéből és hát az utolsó perce a filmnek...na az megint pusztított akárcsak az első rész utolsó perce! Nem értem hogy miért kell minden részbe betenni a legvégére egy e fajta képsort!

57 A lény 2.  (1998)

akció | horror | sci-fi | thriller

A Marsra indult expedíció egyik tagját megtámadja egy idegen lény, és megfertőzi. A földön kívüli géneket hordozó űrhajósról az irányító személyzet nem sejti, hogy a... több»

0