2018.10.24 14:20 Márton Olvasottság: <100x
1

B-kategóriás filmnek is gyenge a Halloween 5

Sajnos a Halloween ötödik részével sem kezd el a széria minőségi emelkedésbe, sőt teljes mértékben ott folytatja a színvonalat, ahol a negyedik rész abbamaradt! Ez a tényállás annyira igaz volt a filmre, hogy az első öt percében a negyedik rész befejezését láthatjuk indításként (kicsit más szempontok alapján)! Az első olyan dolog amit az ötödik résznél pozitívként kell értékelnem, hogy a története nem annyira problémás, mint az elődjénél! Na persze nem arra gondolok, hogy mennyire tökéletesen lenne maga a forgatókönyv megírva, mert itt is vannak azért elképesztő butaságok történetbe foglalva, hanem legalább itt nem kell a nézőjének találgatásokba keverednie hogy miként tér vissza ikonikus gonoszunk Myers az élők sorába, mint a negyedik rész nyitányában! A Halloween filmeknél még egyszer sem éreztem azt az érzést: "hogy ezen történetmenetet már láttam valahol", eddig a fejezetig! Nem akarok nagyon belemenni az adott időszak egy másik hatalmas horror szériájának az összehasonlításával, de nekem sokszor ugrott be az 1985-ös Péntek 13, 5 része (főleg a negyedik Halloween film zárása ismeretében)! Ami számomra talán az egyik legbosszantóbb volt az ötödik részben, az a karakterek voltak! Életképtelenek, idegesítőek és nem csak hogy gyengén megírtak, karakterfejlődés még nyomokban sem található bennük, de még az olyan klasszikusan a Halloween filmekhez köthető karakterek alakítása is fáradtnak tűnt mint Myers-é vagy dr. Loomis-é! A forgatókönyvírók annyira bíztak a film sikerében (anyagilag egyik Halloween film sem lett bukta, kritikailag és nézői szemmel már annál inkább) hogy ebben a részbe beleraktak egy olyan karaktert, amit majd a soron következő részben tudhatjuk meg hogy ki is volt ő és miért is tenne azokat amiket tett ebben a részben (a fekete ruhás férfi)! Jómagam nem szeretem az ilyen dolgokat főleg abban a tudatban hogy a két film megjelenése közt el fog telni 6 év, ami azért is nagy szó, hisz az első öt részhez 11 év kellett mindössze! Összegezve: aki elvolt a negyedik rész B-filmes hangulatával, az ezt a részt sem fogja utálni, számomra viszont gyenge volt!

78 Halloween 5  (1989)

horror | thriller

A Halloween 5 című horrorban Michael Myers ellopja egy éves kisfiát a nevelőintézetből és ő neveli fel. Miután a fiú betöltötte a 17-ik életévét talál a házban egy videót,... több»

1