Közösség

Vélemény:

 

82 Mélyvörös

(1975)

Mélyvörös

 
respect the movies   2018.03.02 12:13
0

Szerintem ez egy szinte hibátlan film volt és a Giallo filmeken belül, ha nem is a legjobb de mindenképp ott a helye a legjobbak közt! Lehetne kötekedni a filmmel, de minek tenném mert kategóriáján belül tényleg az egyik legjobb és a hibáit is inkább elsősorban a kora miatt lehetne mondani! Egy több mint 40 évvel!! ezelőtt készült filmnél ezek teljes mértékben elfelejthetőek! Itt elsősorban nem is a technikai megoldásait mondanám, hanem sokkal inkább a színészi alakításokat, de az adott korszaknak ezek tökéletesen megfelelőek voltak! A film története nagyon jó, szinte már az első percektől képes mint történetileg mint hangulatilag egy olyan feszes és félelmetes légkört kialakítania a filmnek, ami egyedülálló volt számomra! A technikai megoldásai is nagyon tetszettek nekem, egy másodpercig sem érzékeltem hogy ezt meg kéne szólni a filmnél, mert tényleg csak értékelni lehet azt, amit e téren megalkottak a készítők! A kamerabeállításai (amit már jól megszokhatunk egy Argento filmnél) szintén csak dicsérni lehet! A zene is nagyon jó volt (ismét a Goblin formáció volt a felelős e téren) de még pluszban sikerült hangulatban is rátennie a filmre! A színészek nagyon jól adták vissza a karaktereiket, és még sikerült a filmnek egyfajta karakterfejlődést is bemutatnia (ami azért annyira nem jellemző Argento karaktereire más filmjeinél)! Tehát mindenképp egy zseniális alkotással volt dolgunk és talán az egyik legjobb Argento film számomra is!