Csak második megtekintésre szerettem meg ezt a filmet, ami igazolja évek óta kialakult elméletemet, mely szerint az igazán jó filmek egy része csak másodjára vagy harmadjára üt be. Dev Patel valójában egy különlegességet készített 2024-ben, ami nem csupán az élvezetes bunyókban, és szerintem hatásos üldözéses jelenetekben nyilvánul meg, hanem a film második felére megjelenő, ki nem mondott életbölcsességben is.
A főhős, Kid ugyanis (Dev Patel) egy ponton vereséget szenved bosszúhadjáratában, ám egy vallási közösségre talál, mely hóna alá nyúlva megsegíti őt. Az indiai guru, Alpha (Vipin Sharma) megtanítja neki a küzdeni akarás és legyőzhetetlenség receptjét. Ez pedig nem más, mint az önmagunkba nézés és a bensőnkbe tekintés. Annak az érzésnek a megragadása, mely előre visz bennünket akkor is, ha esélytelen és reménytelen minden.
A filmet körüllengi valamiféle koszos, ázsiai naturalizmus a lepusztult környezettel és a reménytelenség érzésével. Ebből akar Kid kikecmeregni, és bosszút állni édesanyja haláláért. Ellenfelei sajnos a helyi közösség legjelentősebb figurái: egy rendőrparancsnok és egy vallási vezető, aki egyben politikus is. Egy kisebb hadsereggel kell szembeszállnia.
A Majomember elnevezés ketrecharcos múltjából ered, amikor még úgy próbált pénzhez és harci tapasztalathoz jutni, hogy illegális bunyókban, majommaszkban verette magát péppé jó pénzért. Ám Kid bosszúhadjárata valójában nagyon is nemes küzdelem, a néző képtelen nem szurkolni neki és érte.
Nagyon elnyerte a tetszésem a rendezés, a script és Dev Patel karakterteremtése is. Sokan egyszerűen egy ázsiai John Wick-változatnak látják, de ez a film sokkal többrétegűbb. Értékelésem: 5 csillag.

74 A Majomember (2024)
SkyShowtime (2024.12.05.)
Dev Patel, aki az Oroszlán és a Gettómilliomos című filmekben nyújtott Oscar-jelölt szerepeiről ismert, egy lebilincselő akcióthrillerrel vág bele a rendezésbe. Patel a rendezés... több»