Közösség

Vélemény:

 

62 Anya

(2023)

Utánunk a tűzözön gagyi remakje

 
Zsuzsanna395645   2023.05.15 12:50
0

Én értem Jennifer Lopezt – illetve nem értem. Már nem szeretem tőle azokat a gagyi, futószalagon gyártott vígjátékokat, amikben régen játszott. Mert ezekben mindig olyan mesterkélt, nincs benne alázat. Ebben a filmben becsültem, hogy lejjebb tudta adni a külcsínt, nem parádézott végre full sminkben. Megadta az alázatot a szerepnek, és ez becsülendő. Látszik, hogy rengeteg munkát fektetett bele, gyakorolt, tanult, hogy eljátszhassa. Ugyanakkor minduntalan eszembe jutott az Utánunk a tűzözön, amiben Gina Davis olyan parádésan játszott el egy emlékeit elveszett bérgyilkost, hogy azta! Zsigerből. A történet is hasonló, néhol egyenesen másolt. A film forgatókönyve egy igazi katasztrófa, főleg az első 25 percben. Majdnem abbahagytuk a nézését, de érdemes végiglesni. Olyan súlytalan, nincs tétje film. Néhol az akciójelenetekből ki van hagyva a fő része, a lényeg, vagy a vége, rossz a vágás, mintha ugrálnánk minden ötödik percben. Mintha nem akarnák mutatni, ahogy JLO végigviszi az akció jelenetét, mintha kímélni akarnák. „Csak annyit csinálj belőle, amennyit te akarsz, nem muszáj végig!” Szóval van ebben a filmben baj bőven. Sablonos szövegek, egy idióta, duzzogó kamasz, egy főgonosz… vagy kettő? Már kevertem a végén, ki kivel kamatyolt. Meg aztán ne feledjük az egyik legjobb filmjét JLO-nak, a Most már eléget, nekem az is igazibb volt. És úgy gondolom, több ilyen szerep kéne neki, jól nyomta, a film egésze nem az ő hibája.