Közösség

Vélemény:

 

81 Kleo

(2022)

Osti akcióhősnő

 
4EverAlfa   2022.09.09 20:12
1

Végre egy európai történelmi alapokon nyugvó, de könnyen befogadható sztorival készült vicces akciósorozat. A történet végre az álságos kelet európai rendszerváltozásról ránt le egy kis leplet, fellibbentve a kommunista nómenklatúra hatalomátmentésében felmerült nyugati cinkosságot, mivel a kommunizmust gyakorlatilag a nyugat gazdasága tartotta lélegeztetőgépet a 80'-as években, de ennyit a történelemről. A film sztorija szerintem nagyon jó, hogy nem élethű, az természetes, hisz ettől akciófilm egy akciófilm. Főhős karaktere elnyeri a néző bizalmát és drukkolunk neki. A sorozat fordulatokban gazdag, de logikusan felépített, és a csattanó is ült. A fiatal német színésznő szerintem zseniálisan játszik, jól ugrál a bohóc, a vad, a feldúlt, az érzelmileg összeomló szerepek közt. Én németül néztem, a. hangja is teljesen passzolt és a Gut! vitalezárása most is a fülembe cseng! Mint minden Netflix film, ez is hozta a kötelező érzékenyítést, ami most sem illett a sztoriba, főleg a legvégén a leszbikus snitt. Nekem az eddigi egyik legjobb sorozat, az amerikai tucat akciókat veri, habár a kelet-európai színtér miatt lehet kicsit elfogult vagyok...