2022.03.31 21:03 Interfectorem Sabnock Olvasottság: 479x
2

Mia Farrow, a szürke kisegér nagy dobása.

Mia Farrow az a színésznő, akit lehet szeretni vagy gyűlölni, ez mindig az adott személyre van bízva. Jómagam a Rosemary gyermeke című filmben tett alakítását nagyon kedveltem, és ugyanígy voltam a New York-i történetekkel is, imádnivalóan bájos volt. Persze rengetegszer láttam már a Szentivánéji szexkomédia című filmet, és a Halál a Níluson 1977-es változatát, számomra igazi klasszikusok...

Egyszóval...

Mia Farrow az a karakán nő, akit egyszerűen nem lehet kikerülni, átlépni és figyelmen kívül hagyni senkinek.

Richard Loncraine, jelen filmünk rendezője, tökéletesen elkapta a fonalat. Gyönyörű képekkel operál, Peter Hannannak köszönhetően, aki teljesen új szemszögből is fényképezte a filmet. Egyedi fényhatások, derítők, chokerek, china ball és CTO...

Korát megelőzve dolgozott, aminek azért látszata van, amit nem lehet nem észrevenni...

De nézzük meg, hogy miért érdemes megnézni a filmet?

A történet egy gazdag hölgyről szól, Julia Loftingról (Mia Farrow), aki egy rossz házasságban él. Sajnos ezt tetézi lánya tragikus halála, amiről ő tehet, mikor is a kislány a reggeli elfogyasztása közben elkezd fuldokolni, és ő megpróbál gégemetszést végezni, mire a kislány tragikus módon meghal. Julia kikészül, elhagyja férjét, és vásárol egy vidéki házat, ahol megpróbál új életet kezdeni egy Holland Parknak nevezett helyen. Hatalmas sétákat tesz, de ezek közben sokat hallucinál, majd mikor kicsit összeszedi magát, árulkodó jeleket talál, hogy ex-férje betört a házába. De a házban is furcsa dolgok kezdődnek el, érdekes és félelmetes zajok, maguktól bekapcsolódó készülékek. Majd az ex-férje húga, Lily (Jill Bennett), aki nagyon szereti Juliát, ajánl egy médiumot neki, hogy tisztázhassa a furcsa történéseket. Mrs. Flood (Anna Wing) a szeánsz végén nagyon megijed, és felszólítja Juliát, hogy azonnal hagyja el a házat. Másnap Magnus (Keir Dullea) a volt férj ismét betör a házába, de megbotlik, és leesik a lépcsőn, és egy törött üveg átvágja a torkát, azonnal meghal...

De a sztori most durvul el, és rettenetes dolgokra derül fény, kőkemény pszichológiai-misztikus horrorba csap át...

Julia megtalálja a Geoffrey Braden-cikket....

Nem egy könnyű film, mélyen hat az idegekre és a hangulatunkra.

Jómagam a film megnézése után nyeltem egy nagyot. Nincs gore, nincs hentelés, csak kőkemény zsigeri félelem...

Colin Towns zenéjét hallgatva kicsit mélyebben bújtam kedvenc kanapém biztonságos öblében, és egy kis pizzát rágcsáltam némi cukormentes üdítővel...

Mia Farrow, a szürke kisegér a macskát is felpofozta. Ez pedig óriási dolog!

Én pedig leírtam, hogy nézzük meg több filmjét is ennek a hölgynek, mert zseniális és utánozhatatlan.Egyszóval egyéniség, amiből ma már egyre kevesebb található.

dráma | horror | misztikus

Julia Lofting, (Mia Farrow) miután kislánya meghal, úgy dönt kilép rossz házasságából és új életet kezd. Vesz egy régi házat Londonban, és probál túllépni kislánya fájó... több»

2