2018.10.24 08:53 Márton Olvasottság: <100x
1

Nem éppen könnyed nosztalgia az új Gonosz halott

Mint sokan én sem kimondottan szeretem a remake-ket, de persze vannak olyan filmek, amikre kimondottan kíváncsiak lehetnek majd a nézők (és persze jómagam is) és az egyik ilyen film például a 2013-as Gonosz halott volt! Nem mondanám hogy nagy kedvencem volt az 1981-es Gonosz halott avagy az erdő szelleme, de a nagysága mellett és amit maga a horrorhoz mint műfajhoz hozzátett anno, amellett nem lehet elmenni szó nélkül! Szóval amikor a hollywoodi stúdiók úgy döntenek hogy remakel-nek egy ekkora klasszikust a műfaján belül, mint a Gonosz halott, kicsit kétélű ez a tény, hisz az eredeti változat rajongóinak is eleget kell tenniük, illetve majd azon nézőknek is, akik még nem látták az eredetit! Általában ebbe a kettős mércébe szoktak elvérezni a remake-k! Viszont szerencsére a 2013-as Gonosz halottnál ez nem következett be! Igényesen és nagy odafigyeléssel készítették el a saját változatukat és itt fontos kiemelni azt a szót: Hogy a saját változatukat!! A 81-es változatnak csak az alapjait tartották meg, de sok mindenben újítottak rajta (akár egyfajta újragondolásként is értelmezhetjük ezt a változatot) és ha így nézzük, akkor azok számára akik ismerték és szerették az eredeti változatot, azoknak talán így Ash karaktere sem hiányzik majd annyira! Egy remak-nél figyelembe venni hogy technikailag mennyire néz ki jól az eredetihez képest teljesen fölösleges szempont, sokkal inkább fontosabb az, hogy hangulatilag mennyire tud a néző azonosulni az új változatával! Nos e téren én bevallom, hogy a 2013-as változat szerintem félelmetesebbre sikeredett mint az elődje! Sok embertől hallottam már azt, hogy ebben a gore jeleneteket és a vér mennyiségét sokallták! Szerintem nem volt annyira túlzó, hisz azért az eredeti változat sem a finomkodásáról vált ismerté és itt jön képbe a technika a két film közt! Igaz hogy a 81-es változat nem volt technikai kivitelezéseivel korszakalkotó, de sokkolni tudta anno a brutalitásával a nézőjét, itt viszont ezt az "élményt" a jelen fejlett technikai filmgyártással érték el! Nem szeretnék a közt a két dolog közül választani (és nem is tudnék) hogy melyik volt jobb film, ezért inkább aki még nem látta ezeket, azoknak mindkét alkotást merem ajánlani!

fantasy | horror | thriller

David (Shiloh Fernandez), drogfüggő húga, Mia (Jane Levy), valamint barátaik, Eric (Lou Taylor Pucci), Olivia (Jessica Lucas) és Natalie (Elizabeth Blackmore) kirándulni mennek egy... több»

1