
Vélemények (3)
Sajnos a Szelfi Egyetem számomra hatalmas csalódás volt. A színészek túljátszanak mindent, alig látni valódi színészi játékot, helyette viszont kapunk egy adag idegesítő ripacskodást és erőltetett provokációt. A pincér karaktere annyira rosszul lett eljátszva, hogy az ember kínosan feszeng tőle. Tóth Andi jelenléte talán elsőre érdekes lehetett, de ez a film világosan megmutatja, hogy a hangján és a külsején kívül nem sok színészi tehetség van benne. Még olyan színészek is, akiktől általában többet várok (pl. Elek Ferenc vagy Csoma Judit), itt gyengén teljesítenek. A két fiatal főszereplő pedig egyszerűen nem bírja el ezt a rövidfilmet – komolyan elgondolkodtató, mi lesz, ha nagyobb szerepeket kapnak. A történet sablonos, és gyengén van elmesélve, semmi valódi súlya vagy mélysége nincs. Egyedül a kameramunka az, ami kiemelkedik – néha tényleg szépen komponált képeket látunk, és a vágás is próbálkozik, de ez kevés. Összességében ez a film számomra egy rossz vicc, és még egy április 1-jei poénnak is gyenge lenne.
Egy félórás rövidfilm egy kitalált egyetemről, ahová influencerek járnak. Ha tényleg erre tart a világ, akkor én inkább nem szeretnék hozzá alkalmazkodni. Ez egy mocsoktenger, amelyet ezek a negatív hatású influencerek mutatnak a mindennapokban, amivel egy hamis világot festenek. A rövidfilmnek van mondanivalója, de néhol elég idegennek éreztem. Lehet, hogy sokat akart a szarka, de nem bírta a farka.
Remek ötlet, egyedi hangulat, jól megválasztott szereplők. Kár, hogy csak a feszültség megteremtéséig írták meg a forgatókönyvet, ebben a témában sokkal több rejlik.