Deku   2017. 12. 09.

Gyönyörű lett minden kis mozzanata a filmnek, nem csak látványra értem mint inkább történetre. Fantasztikus az ahogy ezt a filmet elkészítették, látványos és hangulatos is. Ehhez a történethez aztán kellett fantázia, eszméletlen.

JamesBont   2016. 03. 23.

Ez egy nagyon aranyos családi vígjáték. Bár a film nem mai gyerek teljesen jó, vicces és nézhető. Nincs benne semmi gusztustalanság vagy alpáriság, nyugodtan megnézhetik a család legkisebb tagjai is. A film sok mindent tud tanítani a kicsiknek. A karácsony szelleme is szépen van ábrázolva a filmben.

bob.007   2015. 11. 24.

Ez egy időtlen klasszikus, egy igazi karácsonyi történet, amit már rongyosra néztünk, de nincs ezzel semmi baj. A legjobb jelenet kétségtelenül az, ahogyan az apuka várja a fia tekintetét, amikor kicsomagolja az utolsó ajándékot. A rendezőnek sikerült jól eltalálnia a karácsonyi hangulatot. Nagyon kedves film. Aki még nem látta itt az ideje, hogy megnézze.

A film sikerességét mi sem bizonyítja jobban, minthogy megtalálható az 1001 film, amit látnod mielőtt meghalsz nevezetű filmes listában.

(Norbi)

Ralphie 28-szor mondja ki, hogy milyen puskát szeretne.

(ps)

Peter Billingsley karaktere a történet szerint 9 éves, de az őt játszó színész 12 éves volt amikor a film készült.

(ps)