A harmadik csoda

A harmadik csoda

The Third Miracle
Videók

Hit, vívódás, egyházpolitika és csodák! A Vatikán elküldi Frank atyát vizsgálódni Chicagóba, ahonnan a hívők megmagyarázhatatlan csodákat jelentettek. Mióta Helen, a templomi szolga meghalt, a kolostor udvarán lévő Szűz Mária szobor véres könnyeket hullat. Amint állítják, a könnyeknek különleges gyógyhatást tulajdonítanak. Halálos beteg kislány is meggyógyult már a szobrot érintve. Frank atyában újra kiéleződnek az ellentétek hite és a világi valóság között. Egyházi berkekben cinikussága miatt "Csodagyilkos" néven emlegetik. A helyzetet komplikálja, hogy Helen templomi munkáját átvevő lánya szerint anyja nem is volt annyira szent, ráadásul Frank atya különös vonzalmat érez a lány iránt.

Forgatókönyvíró: John Romano, Richard Vetere
Premier (HU): 2001.02.14.

2020.05.30 end26

Az érték megszállott követőinek

A leggyönyörűbb szenvedélyes vonzalom és a soha egymást el nem érés felismerésének fájdalma, az életre szóló veszteség tudata két, a végletekig szimpatikus arcon. (Köszönöm nektek ezt a pár másodpercet, csodálatos volt, - filmen ilyet még soha nem élhettem át ennyire..! - (Ed Harris and Anne Heche - 1999) - Fantasztikus alkotás!

A film összbevétele 736 592 dollár volt (imdb.com).