A híd

Bron/Broen

2023.06.21 Gladiator

Szuper

Nagyszerű történetek, izgalmas és nyomasztó, mégis szuper.

2021.12.07 Emmersson

Remek, majd jó... de kifárad

Összességében jó sorozat volt. Az első 2 évad erős, 10/9-es, de miután Saga Norén mellől kiesik a férfi nyomozó, halványul.

2017.08.23 Deku

Az első részen sem jutottam túl, mint ahogy előttem is írták már tényleg nyomasztó és sötét hangulata volt a sorozatnak. Nem voltam vevő akkoriban erre a hangulatra.

2020.08.22 dailyfilmsan

Egy nagyon gyengén indító de részről részre egyre erősebb krimi sorozat a svédektől és a dánoktól egyaránt. Ez a megosztottság kiemeli még így is a sok közül. Számomra Saga karaktere túl erős volt de ez is minden más a végére minden egyes résszel fin... Több

2023.03.26 trixxy

Már az első rész megvett kilóra. Nem tudtam abbahagyni, pont kellően nyomasztó, de fordulatos és rendkívül izgalmas az utolsó percig. Bátortalanul álltam neki, mert skandináv sorozatot még eddig nem igazán néztem, de ez meghozta a kedvem. Sok ilyet még! :)

2022.12.29 harnas1207

Sajnos nem jutottam túl az első részen. Vontatott volt és unalmas. A nyomozónő túlírt karaktere pedig az átlag skandináv krimiken is túllőtt. Elhatároztam, hogy egyszer még újra nekirugaszkodok, de biztos nem a közeljövőben.

2016.09.01 wintermat

Néha kicsit nyomasztó nézni a sorozatot, de remekül kitalált történet, nem mellesleg a főszereplő nő kiváló színészi teljesítményével. Nem sok skandináv produkciót láttam, de ezt érdemes megnézni.

Riválisok
Szóbeszéd
A takarítónő
2021

2016.12.28 Gigi

Nagy kedvenc, mint a skandináv filmek általában. Jól felépített történet, hozzá a megfelelő hangulat. Saga és a csevegés jelenetek pedig zseniálisak.

2019.01.30 Candy

Mindent visz!

Ez a sorozat egyszerűen zseniális! Nagyon tetszik az egyedi hangulata, hogy nem használnak sémákat. A gyilkosságok mind ügyesen megtervezett, és mindig van érthető indíték. Nincs üres járat, az egész film rendkívül izgalmasan van felépítve. Az évadoknak nincs különösebb összeköttetése, így minden rész egy újabb ügy. A Saga Noren-t megformáló színésznő rendkívül jól hozza az Asperger szindrómás nyomozót. Egészen egyedi stílussal, az arcjátéka zseniális. Az összes színész hozza a formát, így bőven akadhat kedvencünk vagy épp ellenszenves szereplő. Összességében ez egy rendkívül izgalmas sorozat, érdekes nyomozás, és nincs üres járat. Számomra semmiképp nem volt nyomasztó a film hangulata, mert nagyon passzol ehhez a Svéd-Dán miliőhöz :) Nagyon ajánlom azoknak, akik egy kicsit másra vágynak, de kiválóra!

2015.12.21 batukán

Minden idők legjobb krimisorozata. Saga nyomozó óriási karakter. Már láttam az eddigi 3 évadot és úgy tűnik lesz folytatás is. Hihetetlenül izgalmas történetek. Nem összecsapott, inkább finoman kidolgozott történetvezetés.

2016.04.04 Gergely Varju

Remek skandináv krimi, messze jobb, mint az amerikai feldolgozás. Az amerikai sorozatok megszokott paneljeihez szokott néző számára felüdülés lehet az eltérő látásmód, tálalásmód és a tény, hogy ez nem a megszokott "egyen alkotás" ám hosszabb távon k... Több

2018.08.27 Hugi

Aki szereti a valóban fordulatos krimit, az nézze meg mind a 4 évadot. Bár néha nyomasztó, de mégsem lehet nem végig nézni. Előfordult, hogy kikapcsoltam, mert úgy éreztem, hogy szinte a gyomromig hatol, de nagyon hamar folytattam, mert lefoglalta a gondolataimat. Tudnom kellett, hogy mi történik. A színészek bámulatosak!!!

2019.09.14 Attila Herke

Zseniális

Ez egy igen jó történet. Jók a karakterek. Szuper sztori. Meglepetések. Egyszerűen zseniális

2019.11.26 fjumer

krimik között a király .

az első évad mindent vitt . amúgy is szeretjük a skandináv sorozatokat ,de ez tuti lett . a csaj pedig kiválóan játsza a kicsit ........