A híd (2011-2018)

Dietrich Hollinderbäumer
Ellen Hillingsø
Ellen Hillingsø
Anette Lindbäck

Emmersson   2021. 12. 07.

Remek, majd jó... de kifárad

Összességében jó sorozat volt. Az első 2 évad erős, 10/9-es, de miután Saga Norén mellől kiesik a férfi nyomozó, halványul.

Deku   2017. 08. 23.

Az első részen sem jutottam túl, mint ahogy előttem is írták már tényleg nyomasztó és sötét hangulata volt a sorozatnak. Nem voltam vevő akkoriban erre a hangulatra.

dailyfilmsan   2020. 08. 22.

Egy nagyon gyengén indító de részről részre egyre erősebb krimi sorozat a svédektől és a dánoktól egyaránt. Ez a megosztottság kiemeli még így is a sok közül. Számomra Saga karaktere túl erős volt de ez is minden más a végére minden egyes résszel fin... több»

wintermat   2016. 09. 01.

Néha kicsit nyomasztó nézni a sorozatot, de remekül kitalált történet, nem mellesleg a főszereplő nő kiváló színészi teljesítményével. Nem sok skandináv produkciót láttam, de ezt érdemes megnézni.

Gigi   2016. 12. 28.

Nagy kedvenc, mint a skandináv filmek általában. Jól felépített történet, hozzá a megfelelő hangulat. Saga és a csevegés jelenetek pedig zseniálisak.

Candy   2019. 01. 30.

Mindent visz!

Ez a sorozat egyszerűen zseniális! Nagyon tetszik az egyedi hangulata, hogy nem használnak sémákat. A gyilkosságok mind ügyesen megtervezett, és mindig van érthető indíték. Nincs üres járat, az egész film rendkívül izgalmasan van felépítve. Az évadoknak nincs különösebb összeköttetése, így minden rész egy újabb ügy. A Saga Noren-t megformáló színésznő rendkívül jól hozza az Asperger szindrómás nyomozót. Egészen egyedi stílussal, az arcjátéka zseniális. Az összes színész hozza a formát, így bőven akadhat kedvencünk vagy épp ellenszenves szereplő. Összességében ez egy rendkívül izgalmas sorozat, érdekes nyomozás, és nincs üres járat. Számomra semmiképp nem volt nyomasztó a film hangulata, mert nagyon passzol ehhez a Svéd-Dán miliőhöz :) Nagyon ajánlom azoknak, akik egy kicsit másra vágynak, de kiválóra!

batukán   2015. 12. 21.

Minden idők legjobb krimisorozata. Saga nyomozó óriási karakter. Már láttam az eddigi 3 évadot és úgy tűnik lesz folytatás is. Hihetetlenül izgalmas történetek. Nem összecsapott, inkább finoman kidolgozott történetvezetés.

A Sveriges Television arról számolt be, hogy 2013 novemberéig az első évadot 134 országban sugározták. 2014 februárjában a Daily Telegraph jelentése szerint 174 országban volt a képernyőn a sorozat.

(dailyfilmsan)

A Saga Noren által vezetett autó egy 1977-es amerikai Porsche 911S.

(dailyfilmsan)

A hegek Sofia Helin ajkán valósak. Egy fiatalkori kerékpáros baleset eredményei.

(dailyfilmsan)

Saga eredetileg az 1. évad 9. epizódjában meghalt volna, ám népszerűsége miatt a gyártók felülbírálták az írókat.