Az idegen (2020)

The Stranger

Robinson76   2020. 12. 10.

A csavarosan intelligens krimi

A brit krimi minisorozatokra jellemző sajátságos hangulat teremt remek atmoszférát a szériának. Misztikus thrillernek indul, de a mozaikdarabkák helyükre kerülésével egy megfogható drámába vált át. Rejtélyekben nincs hiány, és mindez tisztességes iparosmunkával kerül megvalósításra. Csavaros és fordulatos, a feszültség rendesen tapintható, a figyelmet mindvégig fenntartja, és talán nem is kell ennél több az üdvösséghez.

Az amatőr   2020. 02. 08.

A tökéletes rejtély

Mesterien megszőtt átívelős krimi, melyben minden karakternek és cselekményszálnak különleges szerepe van. Az eleinte nagyon misztikus sztori ugyan az évad felére veszít egy kicsit a varázsából, de mindvégig képes fenntartani a nyomozással járó izgalmakat, és olyan jól lettek kimérve az információk, hogy még az utolsó pillanatokra is tartogat meglepetéseket. Olyannyira nem fogytak ki a készítők a rejtélyekből, hogy néha már egy kicsit sok is volt, feleslegesnek érződött pár plusz csavar. Viszont ez így még mindig jobb volt, mintha teljesen leeresztett volna a sorozat a végére. Külön tetszett, hogy a szálak kibontásakor a kisebbtől haladtunk a nagyobb felé, és lényegében egyetlen család problémájából kiindulva megismerhettük egy egész közösség titkait. A színészi alakítások ugyan nem voltak túl maradandók, lényegében mindenkit leginkább egyedül a rejtély mozgatott, de ez nem is volt baj ennél a koncepciónál, hiszen bőven elég lendületet adott a sorozatnak. Összességében tehát a Netflix új mysteryje tökéletes szórakozást nyújt mindenkinek, aki egy különleges, kusza nyomozásra vágyik.

Caravaggio1978   2020. 11. 12.

Ez tényleg zseniális volt!

Egyszerűen nem is tudom elmondani, mit érzek, egy nap megszakítással néztem meg az évadot, egyszerűen nem tudtam szinte felállni mellőle. 10/10