N/A

Szereplők

Ország: Magyarország
Premier: 2022 | Filmio (2023.12.07.)

2024.04.05 Bafam

Korhű dokumentumfilm egy hölgyön keresztül, Erdély egy szelete

Ez a film rengeteg korhű eredeti filmfelvételeket is tartalmazó, már-már tájékoztató jellegű film, amely a múlt század eleji Erdély kulturális és társadalmi életének meghatározó nagyasszonya, báró Bornemissza Elemérné Szilvássy Carola életét bemutató történelmi jellegű dokumentumfilm. Tetszett a filmben, hogy milyen kemény és következetes volt abban a korszakban. Carola már akkor azokhoz az asszonyokhoz tartozott, akikkel kapcsolatban kénytelen volt mindenki állást foglalni, vagy mellette, vagy ellene. Ez nem volt könnyű, hozzáteszem ma sem az. A legújabb divat szerint öltözködött, ízléssel ugyan, de jóval modernebbül, mint mások, akik abban az időben próbáltak lépést tartani a világ divatjával. Internacionalistának vallotta magát, habár a kívülállók nem feltétlenül osztották nézeteit. Sokan gyűlölték, hiszen szembement a maradinak számító erdélyi arisztokrácia merev szabályaival. Habár a báróné 1948-ban meghalt, öröksége a Carola Egyesület által tovább él szellemisége, akár ezzel a filmmel is, melyet bátra ajánlok mindenki figyelmébe.