Videók

Sokkal bonyolultabb egészségesként problémákat megoldani, mint rákos betegként normálisan élni. Tippek és trükkök arra, hogy ne betegnek, hanem különlegesnek lássanak... Ez a 31 éves, mellrákos lány lehetne bárki, mondjuk a rendező maga. A Mellbevágó a lehető legszemélyesebb film, Szalai Anett egy két lábon járó "csoda". A film valójában egy hangos-képes napló a mindennapok kis és nagy küzdelmeivel, mely egyidejűleg bemutatja a betegség, a környezet személyiségváltoztató hatását is.

Rendező: Szalai Anett
Ország: Magyarország
Premier: 2006.11.30.

2018.07.27 NEO

Szokatlan film, nem sok portréfilmet láttam életemben, de úgy érzem ezt érdemes megnézni. Nem minden rész volt érdekes számomra, de sok mindent megtudhattam.

2015.09.23 airbus

Szalai Anett formabontó filmje álló tapsot érdemel. Kár, hogy kevés figyelem irányult erre az alkotásra, pedig kellő igényességgel és közvetlenséggel mutatja be a mellrákot.

2015.06.14 nobody.zero

Meglepő film, az egyszer biztos. Szalai Anett a saját bőrén tapasztalta meg a szörnyű ás rettegett betegséget, és nem teketóriázott, dokumentálta a történteket, hogy egy remekbe szabott dokumentum/portré film készülhessen az anyagból.

2015.08.23 gabcajz

Nagyon közvetlen film. Senki nem gondol a rákra, amíg egyszer csak meg nem jelenik... ezt csak azok érthetik meg, akiknek a közvetlen közelében csapott le a betegség.

A Las Vegas Film Festival-on 50 ország 2000 független filmjéből válogatva a zsűri a Mellbevágót a 2009-es év különdíjával jutalmazta, dokumentumfilm kategóriában. Szerző: GaEnik