A grizzlyember

A grizzlyember

Grizzly Man

Csodálatos dokudráma az amatőr grizzlykutató, Timothy Treadwell életéről. Timothy rendszeresen utazott Alaszkába, hogy tanulmányozza a medvéket, sajnálatos halála is itt történt, mikor barátnőjével, Amie Huguenarddal egy megvadult példány támadta meg őket. Az alkotás számos, Treadwell által… Több

Premier (HU): 2007.07.17.
David Letterman
Amie Huguenard
David Letterman

2020.03.16 Gwen

Ez valóban nem szokványos dokumentumfilm egy olyan férfiról, aki megszállottan kergette az álmait, és végül sajnos ez okozta a halálát is. Valószínűleg nem volt minden rendben a toronyban, mégis bámulatos figura volt, legalábbis a film elég pozitív színben tünteti fel őt.

2017.12.26 Henk

Ösztönző hatású film. Bár számomra a főszereplő nem igazán szimpatikus, természetfilmként az egyik legjobb, amit valaha láttam.

Werner Herzog végighallgatta azt a kazettát, ami Timothy Treadwell és Amie Huguenard utolsó perceit tartalmazza. A pár iránti tiszteletből azonban úgy döntött, filmjében nem "értékeli" a hallottakat.Szerző: Menyét Ibolya

A film írója, rendezője és egyik főszereplője is a híres német dokumentarista rendező Werner Herzog.Szerző: ZeroHero