Vivian Maier nyomában

Vivian Maier nyomában

Finding Vivian Maier

A XX. század egyik legnagyobb fotósa úgy halt meg, hogy senki sem ismerte. Vivian Maier dadaként tengette napjait, és közben soha nem látott tehetséggel örökítette meg a huszadik század második felének életérzését. Bár Maier páratlan tehetség volt, élete során senki nem figyelt fel rá.… Több

Zene: J. Ralph
Premier (HU): 2014.06.12.

2016.03.07 citizenfour99

Kicsit úgy éreztem a filmet, mintha azért készült volna el, hogy "nem elég, hogy csomó lóvét kerestem a fotókkal, még az utolsó foszlányt is kipréselem ebből a Maier storyból féle dolog'" Éppen ezért unszinpatikus volt, főleg, hogy ahogyan megismerhe... Több

2016.01.11 Buffy

Hihetetlen történet, nagyon érdemes megnézni, sok mindent elmond az életről, a történelemről, a művészetről, igazán lehet belőle tanulni.

2015.08.11 quentin

Dokumentumfilmhez képest nagyon élvezetes volt, általában nem kedvelem ezt a műfajt, de most mégis megnéztem ezt a filmet, és csak ajánlani tudom. Jól megmutatja, néha milyen elképesztő véletlenen múlnak a legnagyobb dolgok az életben.

A film bevétele összességében 1,514,782 dollár volt. Az elkészítési büdzsé nem nyilvános.Szerző: citizenfour99

2014 júniusában jogi csatározások kezdődtek a Maier-életmű szerzői jogait illetően.Szerző: kázsé

2013-ban egy másik dokumentumfilm is készült a fotósról Vivian Maier: Who Took Nanny's Pictures? címmel.Szerző: kázsé

Vivian Maier karrierje során mintegy 150 000 képet készített.Szerző: kázsé