Lennél a szomszédom?

Lennél a szomszédom?

Won't You Be My Neighbor?

Az ikonikus gyerekműsor-vezető Fred Rogers életének, tanításainak és hagyatékának felfedezését kínálja ez a dokumentumfilm.

(Varga_Júlia)

Rendező: Morgan Neville
Premier: 2018.06.08.

2020.04.09 Kolci_23

Nem ez a kedvenc műfajom, így éppenséggel nem is sokat láttam, de azok közül, amikhez volt szerencsém, a Lennék a szomszédom? magasan viszi a prímet. Nem láttam még ehhez fogható dokumentumfilmet, le a kalappal az alkotók előtt, Fred Rogersnek pedig minden tiszteletem azért, amit tett.

2018.09.28 marklar

Bár mi talán kevésbé ismerjük (oké, Tom Hanks filmjének hála már talán kicsit jobban), Fred Rogers valóban egy páratlan figura volt, amit remekül visszaadott ez a dokumentumfilm is. Egész végig valami kellemes bizsergés töltött el, miközben néztem, sokat tanulhatnánk tőle, és erre a film remek lehetőséget nyújt.

2019.05.10 zsolt

Ha csak egy dokumentumfilmet nézel meg szeptemberben, akkor ez legyen az. Lenyűgöző, és ehhez semmi többet nem is kell hozzátennem.

Morgan Neville rendezőt nagyban inspirálta egy Yo-Yo Ma-val folytatott beszélgetése, aki elmondta neki, hogy Fred Rogers segített neki abban, hogyan használja jó célokra a hírnevét. Szerző: hp

A film első előzetesét Rogers születésének kilencvenedik évfordulóján mutatták be. Szerző: hp

A filmet az alkotók Marcia Pierce Neville emlékének ajánlották. Marcia a rendező, Morgan Neville édesanyja, aki a dokumentumfilm forgatásának idején hunyt el.Szerző: hp

(2018. 09. 21.)
Összetartás és egymás megértése - napjainkban talán épp ezek hiányoznak leginkább a médiumok működéséből (kinek nem inge, ne vegye magára), de amellett, hogy milyen bosszantó ez a tény, olyannyira jó is volt látni, hogy működhet ez az egész gépezet így is. Ha még élne, akkor manapság biztos, hogy Rogers is szóvá tenné a jelenlegi viszonyokat.... Több