A mi kis falunk

A mi kis falunk

2018.11.03 VvV

Kezd egyre erőltettebb lenni és így már nekem egy kicsit sok. Az eleje egész élvezhető volt.

2020.09.18 Lonka

Ütős kis magyar sorozat a vidéki élet mindennapjairól. A karakterek jók, bár talán helyenként túljátszottak, de ez is sok humoros jelenetet szül.

2017.12.18 Greeta

Nagyon tetszett az első évad. Sok jelenettel tudtam azonosulni, még falusi életemből. Nagyon természetes a színészek játéka, semmi művi manír nincs benne. A története kedvelhető, humoros.

2020.05.17 Syracuse Nézhetetlen

Nem szeretném se magamnak, se másoknak (kiváltképp a megboldogult Leslie Nielsennek) azt hazudni, hogy irtózom az alpári humortól meg a fingósviccektől. Nos, kétféleképpen lehet ezt a műfajt csinálni. Az egyik módja az, amikor a film/sorozat a készít... Több

2021.12.22 HanGa

Az évadok előrehaladtával egyre primitívebb és butább kezd lenni. Ez is olyan lesz, mint a Barátok közt, hogy nem tudják abbahagyni.

2019.01.23 Timcsi

Szerintem az utóbbi idők legjobb magyar alakítása. A története nagyon mai, szerintem egyáltalán nem sértő és a humora is szuper.

2020.10.10 belavagyok

Az első évad még jó volt. Humoros jelenetek, jó karakterek, de az évadok előremenetelével egyre abszurdabb dolgok történnek, amelyek már izzadságszagúak és nem hihetőek.

2019.04.19 petraszab

Kicsit túl van tolva a téma, de azért, ha ezt a helyén kezeljük, humoros kis magyar sorozat.

2023.06.06 Gamehun638

Érdekes látni, hogy az első két évadba mennyi ötlet volt. Utána meg elkezdett lecsúszni ez az egész. Jöttek az unszimpatikus karakterek. De talán észbe kapnak, és visszatér a lényeg.

2020.04.27 Danny99

A falu, ahol élünk

Az RTL a magyar sorozatgyártás reneszánszát meglovagolva Horná Dolná szlovák szitkom adaptációját felhasználva a falusi élet mindennapjaiba, minden szekciójába bebocsátást nyújt. A főcímzenén át a környezeti (Pajkaszeg/Pilisszentlélek) mindenhol. A sorozat a vidéki élet összes autentikus, állandó karakterét felsorakoztatja, kikarikírozza. Az ambiciózus titkárnőtől, kocsmáros, korrupt polgármester, ezermester és még sorolhatnám. A casting kiválóan sikerült és közben a sorozat megnyert magának olyan színésznagyságokat, mint Csuja Imre, Udavaros Dorottya, Reviczky Gábor. A fiatalabb korosztályból Bánki Gergely vagy éppen Lengyel Tamás is nagyot alakít a sorozatban, Lovas Rozit nem is említve. Voltak olyan színészek, akik kiválóan használták ugródeszkának, ilyen Molnár Áron, aki Matyi szerepén már túl is lépett és azóta a magyar közélet állandó szereplője és nem egy új sorozatban feltűnt már. Kerekes József szintén közmunkásként alakít maradandót a rengeteg szinkronszerep után. A sorozat elképesztően erősen kezdett és üdítően hatott. Az első két évad 5 csillagos volt. A 3. és főleg a 4. évad már bőven tartogatott gyenge részeket. Bár Kapitány Iván a rendező az egyik kulcs a szórakoztatásban Kormos Anett humorista, akinek az időszakos kiválása az írói stábból komoly törést okozott a sorozat színvonalán. Az 5.évad úgy vélem jó zárása lenne a sorozatnak falusi szitkom révén, ugyanis a szereplők életbeli vagy karakter fejlődései meglehetősen korlátozottak.

2020.02.08 Spidey

Csuja Imre és Bánki Gergely zseniális. De szinte minden poénból és szituációból süt a magyarság. Imádnivaló karakterek és remek humorú. Az egész történet csak egyre jobb és jobb lesz. Családdal mindig szakadunk a rögögéstől. Én főleg Matyin sírok mindig.

2018.11.08 iq.csabi

A karakterek nagyon jól kitaláltak, a valóságot tükrözik. Jókat lehet nevetni rajta.

2021.10.05 CsakEgyCsajszi

A legjobb magyar sorozat. Rengeteget lehet nevetni közben. Aki jót akar nevetni, és kicsit elfelejteni a gondjait, ajánlom figyelmébe.

2018.03.15 Terminátor6

Kedves, jó humorú kis tv-sorozat. A színész gárda remekül össze van rakva és mindenki kapott egy magához illő karaktert, amiket remekül életre is keltenek. Mivel én is falusi vagyok könnyen betudom fogadni ezt a sorozatot. A 2. évad érdekes módon nem... Több