Apokalipszis: A második világháború

Apokalipszis: A második világháború

Apocalypse: La 2ème guerre mondiale
Videók

A National Geographic Channel egy különleges, nemrégiben előkerült archív felvételekből összeállított dokumkentumfilm-sorozattal emlékezik meg a II. világháború kitörésének 70. évfordulójáról. Németország, 1939: Amikor úgy tűnik, hogy senki és semmi nem állhatja útját, sőt a Szovjetuniót is szövetségesének tudhatja, Hitler lerohanja Lengyelországot. Az Egyesült Államok megőrzi semlegességét, Nagy-Britannia és Franciaország viszont hadat üzen az agresszornak. Érdemi lépés mégsem történik a részükről: a Siegfried- és a Maginot-vonal mentén megkezdődik a "furcsa háború", mely során a brit és a francia erők egyértelmű fölényük ellenére sem indítják meg a támadást a németek ellen, késlekedésükkel a hadi arzenálját építő Hitler malmára hajtva a vizet.

Ország: Franciaország
Premier: 2009.09.08.

1. évad (2009) - 6 epizód

2017.11.09 edessszilvia

Sorozat és dokumentumfilm kategóriában nem volt rossz, egészen nézhető film, nem könnyed, de azért nem is annyira vérengzős, vagy emészthetetlen. Jó kikapcsolódás.

2017.08.23 Deku

Gyakorlatilag nagyon átlagos, semmi extra pusztán háborús sorozat. Nem ajánlom senkinek. Sebaj, több ilyenbe inkább bele se vágok. Ez hírből se volt közel sem jó.

2015.01.28 Laci000

Szerintem nagyszerű filmsorozat. Nagyon jók a háborús felvételek benne.

2015.02.13 tothtamas

Egyszer nézhető, de semmit több, igazából egyáltalán nem tudnám ajánlani senkinek. Bár aki bírja a második világháború sztorikat, annak gondolom be fog jönni ez a dokumentumfilm is.