Arany a tó fenekén

Arany a tó fenekén

Race for the Yankee Zephyr

Az amerikai hadsereg DC-3-as repülőgépe, mely háborús kitüntetéseket és a csendes óceáni amerikai hadsereg fizetését, mintegy ötvenmillió dollárnyi értéket szállított, 1944 decemberében valahol Új-Guinea és Új-Zéland között lezuhant. A gép roncsait éveken keresztül kereste az amerikai hadsereg, és miután ők föladták, további hosszú évekig kincsvadászok kutattak utána - mindhiába. Azután fokozatosan elfeledkeztek róla az emberek és a Jenki Zafír története legendává vált. Egészen addig, amíg Gibbie Gibson meg nem találja a partra vetett roncsot. Ekkor újult erővel lángol fel a kincs utáni hajsza. Gibson azonban úgy dönt, ha már ő találta meg a repülőgép maradványát, akkor őt illeti meg annak tartalma is...

Zene: Brian May
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Új-Zéland, Ausztrália
Premier (HU): 1984.08.09.
Lesley Ann Warren

2020.11.08 tojcimarcsi

Remekül szórakoztam, és a kedvencem (G. Peppard) játszik benne.

2020.11.05 Yosihiro

Arany

"Aranyos" film, nagyon röviden ennyit lehet írni róla, de igazából van benne némi varázs. A történet jó, a szereplők viszont valahogy nem adják át azt a pluszt, amitől a jó filmek kategóriájába sorolnám. A remek tájképek és a zene is – azt hiszem – m... Teljes kritika

2016.12.17 Kaslerka

Ezt a filmet én, hogy szerettem gyerekkoromban. Azóta természetesen már halványodott a fénye, de még mindig simán nézhető kategória.

A film elején látott fekete-fehér híradók felvételei nem voltak valódiak, ezeket a képsorokat kifejezetten ehhez a filmhez készítették el.Szerző: Yosihiro

A fimnek 3 címe is volt, mielőtt véglegesítették a gyártók, forgalmazók. Ezek a következők: Race to the Yankee Zephyr, Race for Yankee Zephyr, Yankee Zephyr. Az első címet Ausztráliában használták, majd a másodikra változtatták, ami a főcíme lett.Szerző: Yosihiro

A filmben a "The Yankee Zephyr" repülőgép az Amerikai Haditengerészet DC-3 teherszállító repülőgépe volt, egy Dakota NZ3518; valós DC-3 repülőgép "játszotta", melyet újrafestettek az Egyesült Államok hadseregének (AAF/USAAF) színeivel a film számára. Később elsüllyesztették a Wakitipu-tóban, Queenstown közelében, Új-Zéland déli szigetén. A gépet ezután a felszínre hozták a tóból, míg a film forgatása, fényképezése elkészült. A forgatás befejezése után több hónapig a Wakatipu-tó Kelvin-félszigetén állt a gép. Egy ideig körülbelül 100 méterre lebegett a parttól a törzse alatt lévő 44 literes dobok tutajai alatt. A gépet végül kiselejtezték és eladták.Szerző: Yosihiro

A film valósághű eseményen alapszik. Egy amerikai DC-3 katonai repülőgép eltűnt a második világháború alatt, miközben az amerikai csendes-óceáni flotta vagyonát szállította és lezuhant. Később Ausztráliában, Cape York mellett, Észak-Queenslandben találták meg. A történetet Everett De Roche forgatókönyvíró írta meg, miután egy szomszédjától hallott róla.Szerző: Yosihiro