pepetherock   2016. 12. 13.

Audrey egyik legjobb alakítását lehet látni szerintem ebben a filmben. Bár nem tartom magam kifejezetten vallásosnak, a film tematikája nagyon is ütősre sikeredett. Ami érdekes, hogy ez a film menetes mindenfajta pátosztól és teátrálisságtól, ami a korszakra volt jellemző.

MattesBarca   2016. 03. 10.

Számomra a történet kissé vontatott volt, épp ezért nem is nagyon bírtam végignézni egyszerre, csupán nagyobb részletekben. Engem nem igazán győzött meg összességében, azt hiszem talán kicsit túl is van értékelve, hiszen hasonló témában már születtek sokkal jobb mozik is. Másrészt pedig nekem ez a technikocolor képi világ túl élénk, szerintem. Annyi bizonyos, hogy érdemes lenne újradolgozni kicsit.

Audrey Hepburn

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1959-ben.

Audrey Hepburn fiatalabbik féltestvére Ian Quarles van Ufford meglátogatta nővérét a forgatás alatt, s a rendező, Fred Zinneamann rábeszélte, hogy vállaljon egy kisebb szerepet a filmben, így végül Luke nővér bátyját, a belga ellenállás egyik tagját alakította.

(ArpiHajdu és Réci )

A nagy hőség miatt mindenki hajnali ötkor kelt, hogy hat órára elkezdhessék a forgatást, elkerülve a hőséget.

(ArpiHajdu és Réci )