Belepusztulni

Belepusztulni

Fanaa
Videók

Zooni a szépséges, ártatlan, vak leány az iskolájával Delhibe érkezik egy táncfesztiválra. Miközben városnéző túrára viszik őket, beleszeret a mindenkivel flörtölő idegenvezetőbe, Rehanba, akivel egy éjszakát is együtt töltenek. Ezek után Rehan felvállalja kapcsolatukat, és még arra is rábeszéli Zoonit, hogy operáltassa meg a szemét. Ám amikor Zooni végre megpillanthatja a világot, szörnyű hír érkezik szerelméről. A történet hét év múlva folytatódik: ekkor Zooni már kisfiával és apjával él világtól elzárt otthonukban, Kasmír csodálatos hegyei között.

Rendező: Kunal Kohli
Forgatókönyvíró: Shibani Bathija
Ország: India
Premier: 2006.05.26.

2017.01.14 e-batta

Mit mondjak, Aamir Khan film. Ez mindent elárul. Nem láttam az összes filmjét (végül is csaknem ötven filmet színészkedett ezidáig össze), de amiben eddig láttam mindegyikben kimagasló alakítást nyújtott. Negyven év felett is könnyedén alakított egye... Több

Kajol visszatérése a film világába, hosszú "anyai szabadsága" után.Szerző: e-batta

A Fanaa arab eredetű urdu szó, jelentése: megsemmisülés. Egyben egy szufi tradíciót is jelent, megsemmisülni a szeretetben.Szerző: e-batta

A forgatás Lengyelországban zajlott, mert Kajol nem volt hajlandó Dzsammu és Kasmír völgyeibe utazni, félve a terrortámadásoktól.Szerző: e-batta

Kunal Kohli rendező elküldte Aamir Khannak és Kajolnak a forgatókönyv tervezetét, remélve, hogy egyetértenek egymással. A terv visszafelé sült el - mindketten belejavítva küldték vissza, kiigazították maguknak annyiban, hogy a saját alakításuk több mélységet és súlyt kapjon, míg a másiké kevesebbet.Szerző: e-batta