Egy kisebb isten gyermekei (Egy kisebb istenség gyermekei)

Egy kisebb isten gyermekei (Egy kisebb istenség gyermekei)

Children of a Lesser God

James az új beszédtanár egy halláskárosultak iskolájában. Beleszeret Sarahba, aki úgy döntött, inkább az iskolában marad ahelyett, hogy kilépne a nagyvilágba. Először elhúzódik a férfitől, nem hajlandó a szájáról olvasni és csak jelbeszéddel kommunikál. Megváltoznak-e az érzései idővel?

(ZeroHero)

Rendező: Randa Haines
Premier (HU): 1989.09.28.

2019.05.16 Yosihiro

Egy kisebb isten gyermekei

Ritkán látni ilyen filmet amiben a siketek és halláskárosultak is "életre" kelnek vagyis teljesen életreszerüen adják elö mondanivalójukat. Ez a film remek példája lehet annak, hogy mire kell velük kapcsolatban rámutatni a társadalomban és nem kirekeszteni öket hanem befogadni. A film drámai részét nem is annyira éreztem ezen a filmen mint a romantikus jellegét. A Történet eleinte pörgös aztán lelassul és a végére kibontakozik ezt remekül felépítették. A föszereplök mind megérdemeltek volna egy Oscart nemcsak M. Matlin. A filmben föleg domborodik ki ami talán a való életben is igaz lehet egy egészséges ember és siket közötti kommunikáció, érzelem és kapcsolat hatási szintjei. Összességben a maga müfajában ez a film Oscar díjas. A képi vágás és fényképezés is elég magas fokra tette a lécet ebben az alkotásban de a hang és zenei aláfestésnél én pár hatásszünetet vártam volna hogy a "csend" némaság is áthatja a nézöket. Mindezetktöl eltekintve egy 5 csillagos filmröl beszélünk amit csak ajánlani tudok mindenkinek. Üdv Yosi

2015.07.31 rbernadett

Nem is kérdés, hogy ezért az alakitásért William Hurt is megérdemelte volna az Oscart, nem csak a női főszereplő. Sőt ő talán egy kicsit jobban is, hisz, amilyen szinten ő megtanulta a jelbeszédet az mindenképpen dicséretes.

M. Matlin önéletrajzában megemlíti, hogy W. Hurttal összejött, de állítólag bántalmazta őt. A film forgatása alatt M. Matlin összetűzésbe került a rendezővel, Randa Haines-szel, mert az a film forgatása előtt két hónappal kérte M. Matlint, hogy szokjon le a dohányzásról. Ez végül nem teljesült. M. Matilnnek az egész film alatt csak pár sor angol szöveget kellett elmondania.Szerző: Yosihiro