Rómeó és Júlia

Rómeó és Júlia

Romeo and Juliet

William Shakespeare klasszikus drámájának filmadaptációja.

(csd)

Zene: Nino Rota
Ország: Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 1970.11.05.

2023.08.27 Ergit

Visszaadni filmen azt a csodát, ahogy egymásba szeret két még tiszta szívű fiatal, nem könnyű, de Fellininek sikerült!

2019.11.07 Timon

Irodalomórán nemrég vettük a történetet,és a film is igencsak felkeltette az érdeklődésemet, többek között azért is,mert Zeffirelli az egyik legjobb rendező szerintem,és ezzel a filmmel ezt alátámaszthatom.Itt mindent megkaptunk,aminek egy drámában l... Több

2016.04.22 Loborg

Igazi klasszikus , magát a Shakespiere művet mindenki ismeri ugye, de ez a feldogozása nagyon jól visszaadja a történetet. Én is középiskolában láttam , most már jobban tudom értékelni, mint akkor (mert nem csak azt látom benne, hogy húúú, de régi).

2016.04.21 raczdavidzsolt

Megbízhatatlan! Egyenesen élvezetes és érzelmes! Szereplők tökéletesek!

2015.11.23 Beniko

Franco Zeffirellinél jobban még senki sem vitte filmre ezt a varázslatos és egyben szomorú szerelmi történetet. Ne feledkezzünk meg a filmzenéről sem, ami tovább fokozza az érzéseket.

A Radiohead "Exit Music (For A Film)" című dalàhoz ez a film szolgàlt ihletül.Szerző: Bogi87

Paul McCartney is esélyes volt Rómeó szerepére. Szerző: Bogi87

(2016. 05. 10.)
Halhatatlan szenvedély
Franco Zeffirelli halhatatlan klasszikusában a zabolátlan ifjúságot a szenvedélyesség sodorja a végzete felé. Az egyik leghíresebb Shakespeare-feldolgozás most újra látható a mozikban. 9/10 Több