Levél a királynak

Levél a királynak

De brief voor de koning

Az ifjú Tiurinak már csak egyetlen próbatételt kell teljesítenie, hogy teljesüljön élete nagy vágya: hogy lovaggá üssék. Ám ez nem teljesül, ugyanis váratlanul egy sokkal fontosabb és veszélyesebb feladatot kell teljesítenie. El kell vinnie egy levelet a királynak, amelyben egy súlyosan… Több

Forgatókönyvíró: Maarten Lebens, Pieter Verhoeff
Ország: Hollandia
Premier (HU): 2010

2023.01.21 Dorkateo

Igazi mesefilm

A Levél a királynak nagyszerű mesefilm. Egészen egyszerű elemekkel épít fel számunkra egy klasszikus „legkisebb királyfi” típusú történetet. Ne számíts a mai kor akciójeleneteire, se túlzott szerelmi szálra, se furcsa lényekre, se varázslóra: ez a mese pont az, aminek egy népmesének lennie kell. Egyszerű és átélhető. Épp olyan, amilyennek egy esti mesének lennie kell, ha felolvassuk azt. A képek épp csak annyit mutatnak, hogy segítsék a fantáziát, de ne rontsák le azt. Az alkotók nagyon is jól értik a mesék alapelveit, és tiszteletben is tartják azokat. A szereplők is jól jelenítik meg a karaktereket, épp csak annyit játszanak el, hogy természetesen, manírmentesen megmutassák a szereplők jellemét. Külön érdeme a filmnek, hogy a szerelmi szál csak jelzésértékű benne, hiszen nem ez a lényeg. A fiatal fiú lovaggá érleli önmagát, mert hősként viselkedik, és elvégzi a feladatát, pedig közben meg is szegi azt. Ajánlom családi filmnek, szerintem a gyerekeknek többször nézős lehet, ha nem várnak nagy csinnadrattát.

2019.11.15 spyro74

nem vártam tőle sokat, az ilyen jellegű könyv-adaptációknál mindig hiányérzetem van, de ez kellemesen meglepett

Tonke Dragt írónőt, irodalmi munkásságának elismeréseként 2001-ben lovaggá ütötte a holland király.Szerző: Dorkateo

A film eredetijének számító könyv 1962-ban az év ifjúsági könyve lett Hollandiában, majd 2004-ben az előző 50 év legjobbja címet is kiérdemelte.Szerző: Dorkateo

A film Tonke Dragt azonos című regénye alapján készült.Szerző: Dorkateo

Az eredeti holland művet, melyből a forgatókönyv is készült, csak 2014-ben fordították le angol nyelvre, s ezután készült belőle a Netflix számára sorozat, jelentősen megváltoztatva az eredeti művet.Szerző: Dorkateo

A film alapja egy 1962-ben íródott ismert holland regény, azonos címmel. Szerző: Dorkateo