Demetrius és a gladiátorok

Demetrius és a gladiátorok

Demetrius and the Gladiators

A palást című világsikerű történelmi film folytatásában az őrült Caligula császár rá akarja tenni kezét Krisztus bűvös erejű palástra, de Demetrius és hősies barátai életük árán is megakadályozzák ebben. A Delmer Daves rendezte, színpompás film főszerepeit a kor akkori nagy sztárjai, Victor Mature, Susan Hayward, Anne Bancroft és Ernest Borgnine alakítják.

Rendező: Delmer Daves
Író: Philip Dunne
Forgatókönyvíró: Lloyd C. Douglas
Premier: 1954.06.16.

2016.08.01 UmpaLumpa

A rabszolga Demetrius történetének remek adaptációja, pár helyen viszont történelmi pontatlanságok vannak benne. Vagyis nem is pontatlanságok, hanem fura és értelmetlen kitalációk, amik ha valaki ismeri a római történelmet, eléggé szembetűnőek. Rám nagyon jó benyomást tett viszont Ernest Borgnine az egyik mellékszerepben.

2015.01.10 Mirci

Én nagyon szeretem a történelmi filmeket, és külön örömet okozott, hogy ez A palást kvázi folytatása, mert az engem teljesen magával ragadott, és ugyanúgy ez a film sem volt csalódás.

2015.10.06 DarkMoss

Engem annak idején A palást sem nyűgözött le annyira, és ez sm, azt viszont meg kell hagyni, hogy Jay Robinson Caligula szerepében zseniális volt, zsebre tette az összes többi színészt.

1953. szeptembrében fejeződött be a forgatás.Szerző: Bogi87

Eredeti címe: The Story of Demetrius volt.Szerző: Bogi87

A film készítői már akkor döntöttek a folytatásról, mikor a megelőző film, a The Robe még meg sem jelent.Szerző: Bogi87

által kitalált karakterekre épül a film.Szerző: Bogi87