Déva

Déva

gennaddifix   2019. 11. 29.

Úgy érzem, hogy ez a film korántsem kapott akkora médiafigyelmet, mint amekkorát megérdemelt volna. Pedig elképesztően szép történet, a hangulata pedig egyszerűen lebilincselő. Nem tagadom, még mindig fojtogató az érzés, ha a cselekményre gondolok, de ezt a filmet látni kell.

ruman666   2019. 11. 28.

Nem egy könnyen emészthető darab, az egyszer bizonyos, mindenesetre nagyon örülök, hogy láttam, szükségem volt erre a sötét élményre.

hogerr   2019. 10. 10.

Nem egy tucatfilm, bizonyára nem fogja széles tömegek tetszését elnyerni, de aki szereti a mélyebb mondanivalójú, mögöttes tartalmú filmeket, annak nem lehet kifogása ellene. Egy olyan világot mutat be, amilyet az átlagember el sem tud képzelni, egy ... több»

pepetherock   2017. 08. 02.

Félelmetesen fagyos hangulatú film, ami nem meglepő, hiszen egy drámai sorsot mutat be. Sajnáltam szegény kislányt, nem lehet könnyű élete egy árvaházban, ráadásul ilyen szokatlan külsővel. Ennek ellenére a rendező takarékra vette az érzelmes jelenet... több»

A Déva Szőcs Petra első nagyjátékfilmje. A film a Biennale College Cinema tehetséggondozó programjának támogatásával készült, amelyre évente mindössze három projektet választanak ki. Ez az első magyar alkotás, amely a Biennale College Cinema közreműködésével jött létre.

A Déva egy rendkívül érzékeny, mikrorezdülésekre fókuszáló elsőfilmes alkotó munkája, amelynek – a tipikus kritikusi megállapítással ellentétben – hosszabbnak kellene lennie. több»

Bizarr, de hatásos: Szőcs Petra debütje egyszerre dokumentarista látlelet Déva városáról, amely a szocializmus hatásai alól még nem tudott szabadulni, illetve horrorból a transzcendentálisába hajló mese egy árvaházi albínó kislányról. több»