Taníts meg repülni!

Donne-moi des ailes

2022.02.19 dandelion1983

Aranyos, családi film, de a vadludak nélkül semmit sem érne. Úgy rémlik, amerikai elődje nagyobb hatással volt rám.

2021.12.31 Dorkateo

Remake, de fordítva

Ezúttal egy amerikai filmből készült francia változat, pedig ez fordítva szokott történni. És ami még meglepőbb, az eredeti, kanadai-amerikai volt a jobb. Repülj velem - Fly away home címmel keresd, Anna Paquen gyönyörű bemutatkozó filmje volt. Nem mintha ez a francia film rossz lenne! Ellenkezőleg, ez is egészen jó. Tapasztalt állatfilmes rendező vette szárnyai alá (szó szerint) a vadludak ügyét, és Franciaországban kasszasikerré vált filmet forgatott belőle. A színészi alakítást nem tudom kiemelni, átlagos, inkább a szép képek és történet viszi a prímet. Kiemelném viszont a zenét. Anne-Sophie Versnaeyen záródala csodálatos (You Are Not Alone). A vadludak számára új költözési útvonal kell, mert a régi veszélyessé vált az iparosodott vidékek miatt. A főhősfiú, Nils Holgersonnak képzelve magát, megmenti őket. Kissé felelőtlen ötlettel egyedül indul az útnak, hátrahagyva szüleit. Megismerhetjük a vadludak kiköltésének és felnevelésének szabályait, és megtudhatjuk, hogy sikeres lehet-e a tudományos kísérlet.